آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت روشن

905 18 910 - 021
لوگو طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن

جذب مشتریان ثروتمند در بازارهای لاکچری با 8 نکته طلایی

جذب ثروتمندان

با رعایت موارد زیر، می‌توانید یک برند منحصر به فرد بسازید که مشتریان ثروتمند را به خود جذب کند و آن‌ها را ترغیب به خرید محصولات و خدمات شما کند.

اگرچه ورود به بازار لوکس ممکن است دشوار به نظر برسد، اما این بازارها فرصت‌های بسیار خوبی را برای کسب سود بالا در محصولات و خدمات شما فراهم می‌کنند. با فروش محصولات و خدمات لوکس، می‌توانید در هر فروش سود بیشتری به دست آورید.

حتی در دوران رکود، بازارهای لوکس همچنان می‌توانند سودآور باشند، و برندهای لوکس مانند هرمس و لویی ویتون در این دوران، افزایش قابل توجه ارزش برند خود را تجربه کردند در حالی که سایر کسب و کارها دچار رکود شدند.

با این حال، استراتژی‌های بازاریابی که برای جذب مشتریان عادی موثر هستند، به همان اندازه برای جذب مخاطبان لوکس کارآمد نیستند. در این مقاله، به روش‌هایی که برندهای لوکس برای جذب مشتریان ثروتمند استفاده می‌کنند، اشاره خواهیم کرد.

نحوه بازاریابی محصولات لوکس

۱. روی قیمت رقابت نکنید

مشتریانی که به دنبال خرید محصولات لوکس هستند، اهمیت قیمت را در نظر می‌گیرند، اما قیمت مسئله اصلی آن‌ها نیست. آن‌ها هنگامی که ارزش یک محصول را بالا می‌بینند، می‌توانند برای خرید آن پول بیشتری پرداخت کنند. بهترین راه برای جذب مشتریان، نشان دادن ارزش ویژه‌ای است که محصول شما به آن‌ها ارائه می‌دهد، نه رقابت برای قیمت. به این ترتیب، مشتریان بیشتری به شما علاقه‌مند خواهند شد.

از مشکلات پایین آوردن قیمت، ضرر به برند و ارزش محصول شماست. به عنوان مثال، قیمت پایین گذاشتن روی محصول لوکس شما، ممکن است باعث شود مصرف کنندگان فکر کنند کیفیت محصول شما پایین است به نفع رقبا شما خواهد بود. برای جلوگیری از چنین مواردی، بهتر است بر روی نشان دادن ارزش محصولات خود تمرکز کنید تا به مشتریان خود بفهمانید که محصولات شما به دلیل کیفیت بالا و ویژگی‌های ویژه، ارزش خرید بیشتری نسبت به رقبایتان دارند.

به طور عمومی افراد محصولات با کیفیت را با قیمت‌های بالاتر عرضه می‌کنند، به ویژه اگر تمرکز کامل کمپین بازاریابی‌شان بر کیفیت محصولاتشان باشد. با تأکید بیشتر بر کیفیت محصولات، می‌توانید آن را به عنوان یک نقطه‌ی کانونی برای برندتان تبدیل کنید و قیمت‌های‌تان را نیز با توجه به این مسئله تعیین کنید. در نتیجه، مصرف‌کنندگان برند شما را به عنوان یک برند با کیفیت و معتبر خواهند شناخت. در این حالت، مشتریان ثروتمند به قیمت بالای محصولات‌تان اعتراض نخواهند داشت و برند شما به عنوان یک برند با کیفیت و معتبر تشخیص داده خواهد شد.

 

 

۲. روی منحصر به فرد بودن رقابت کنید

اگرچه کیفیت محصولات یکی از عوامل اصلی انتخاب مصرف‌کنندگان برای محصولات لوکس است، اما آن‌ها همچنین به دنبال چیزی منحصر به فرد و خاص هستند. آن‌ها دنبال محصولی هستند که به تنهایی مالکیت آن را برایشان به ارمغان می‌آورد. در حالی که مصرف‌کنندگان معمولی مشکلی با محصولات متداول ندارند، اما برای یک مصرف‌کننده فاخر و ثروتمند، محصولات متداول قابل قبول نیستند. برای تمرکز بر عامل خاص بودن برندتان، باید به نوع محصولاتی که عرضه می‌کنید، توجه کنید. استفاده از مواد با کیفیت بالا همیشه یک راه خوب برای متمایز کردن برند شما از دیگر رقبا است.

توجه: می‌توانید محصولات محدودتان را به بازار عرضه کنید؛ این کار باعث می‌شود مشتریان علاقه‌مند اطمینان حاصل کنند که تنها یک تعداد محدودی از افراد می‌توانند به این محصول دسترسی داشته باشند.

تولیدکنندگان برندهای لوکس و باکیفیت همواره به دنبال جذب مشتریانی هستند که به کیفیت بالا اهمیت می‌دهند. آن‌ها نمی‌ترسند که افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های بالایی را ندارند، از فهرست مشتریانشان حذف شوند. ارائه‌ی خدماتی که برخی از مصرف‌کنندگان نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند، باید شما را به وحشت نیندازد؛ زیرا همه‌ی افراد هدف شما نیستند. هدف شما جذب ثروتمندانی است که به کیفیت بالا اهمیت می‌دهند و توانایی پرداخت هزینه‌های بالا را دارند.

با در نظر گرفتن اهداف فروش، ممکن است حرفی که در ادامه خواهم زد به نظر متناقض باشد، اما لازم است توجه داشت که شما در حال شروع یک بازی طولانی هستید. در کوتاه مدت، شاید به دلیل تعداد محدودی از محصولاتی که ارائه می‌دهید، برخی از فروش‌های بالقوه‌تان را از دست بدهید. با این حال، زمانی که مصرف‌کنندگان متوجه می‌شوند که برند شما محصولاتی منحصر به فرد و خاص دارد، فروش‌تان بهبود خواهد یافت. آن‌ها می‌فهمند که باید فوراً اقدام به خرید آن‌ها کنند، زیرا شاید فرصتی برای خرید آن محصولات در آینده به آن‌ها ارائه نشود.

۳. کانالهای بازاریابی درست کلید موفقیت

باید به درستی بازاریابی برای محصولات لوکس انجام دهید و همچنین بدانید کجا مشتریان این محصولات وقت خود را می‌گذرانند. یک کمپین بازاریابی ایمیلی راه اندازی کردند و برای همه ایمیل فرستادن نمی‌تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد زیرا بیشتر این افراد علاقه‌مند به محصولات شما نیستند یا قادر به خرید آن‌ها نیستند. همچنین، اگر بخواهید محصولات‌تان را همه جا تبلیغ کنید، خاص و منحصر به فرد بودن آن از بین میرود.

برای دستیابی به مشتریان فاخر و ثروتمند، مجلات و وبسایت‌هایی که بر موضوعات لوکس و مسائل مالی تمرکز دارند، گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. میتوانید با یک طراحی سایت لوکس و استفاده از خدمات پرداخت به ازای هر کلیک یا تبلیغات اسپانسردار، به راحتی به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. همچنین، اینفلوئنسر مارکتینگ نیز جزء گزینه‌های موثر در میان برندهای لوکس است. زمانی که مشتریان ببینند که اینفلوئنسر مورد علاقه‌شان از برند شما استفاده می‌کند، تصویر برند شما نیز برجسته‌تر خواهد شد. کافیست برای این کار از یک مشاوره اینستاگرام استفاده کنید تا اینفلوئنسرهای محبوب را به شما معرفی کند.

 

 

ایجاد یک برند لوکس نباید فقط برای افزایش فروش باشد، بلکه باید به همان اندازه به ایجاد تصویر برند منحصر به فرد و برجسته توجه کنید. این امر باعث می‌شود که مشتریان، برند شما را به عنوان یک برند باکیفیت و منحصر به فرد بشناسند و تمایل بیشتری به خرید محصولات شما داشته باشند، حتی اگر بایستی قیمت بالاتری نسبت به برندهای دیگر بپردازند. به همین دلیل، باید در ایجاد تصویر برند خود با دقت و هوشمندی عمل کنید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

توجه کنید که نوع بازاریابی و محیط های بازاریابی شما به شدت روی تصویر برندتان تاثیر گذار است.

۴. ایجاد اضطرار و استفاده از لحن مناسب

در بازاریابی محصولات لوکس، نیاز است که از زبان صریح و خاص استفاده کنید و برای جذب مصرف کنندگان، فوریت ایجاد کنید. برای ارزش دهی به محصولات و خدماتتان، شرایط مناسبی را ایجاد کنید و در صفحات مربوط به محصولات، به جای استفاده از عبارات کلی مانند “تعداد محدود”، از شمارش معکوس استفاده کنید. ابتدا یک طراحی سایت فروشگاهی انجام دهید، برای محصول ویژه خود یک لندینگ پیج لاکچری طراحی کنید و در آن در کنار دکمه خرید آنلاین از عباراتی مثل “عجله کنید! یک مورد در انبار مانده!” یا “فقط سه عدد باقی مانده!” استفاده کنید. این عبارات، باعث می‌شوند مصرف کنندگان بدانند محصولی که تمایل به خرید آن را دارند، ممکن است در هر لحظه از دسترس خارج شود، سریعتر اقدام به خرید کنند. همچنین، برای یک حراجی یا رویداد آنلاین، می‌توانید از شمارش معکوس استفاده کنید تا مشتریانتان بدانند چه مدت زمانی برای انجام خرید دارند.

۵. انحصاراتی برای وفاداران

برای جذب و حفظ مشتریان ثروتمند، روی روش‌هایی کار کنید که آن‌ها احساس ارزش ویژه داشته باشند. از روش‌هایی مانند قرار دادن نام آن‌ها در لیست مشتریان ویژه که برای نخستین بار به محصولات جدید دسترسی دارند، فراهم کردن اولویت دسترسی به حراج‌ها و رویدادهای مختلف و ارائه‌ی پاداش بابت خرید آن‌ها استفاده کنید. با ایجاد این حس ارزشمند بودن در مشتریان، آن‌ها بیشتر به خرید از برندتان تمایل خواهند داشت.

با ایجاد شرایطی که برای مشتریان انحصاری باشند، می‌توانید در طولانی مدت میزان خرید آن‌ها را افزایش دهید و همچنین سایر مشتریان را نیز به تبدیل شدن به مشتریان وفادار تان ترغیب کنید. برای مثال، با ایجاد دسترسی زودهنگام به حراجی‌ها، مشتریان احساس می‌کنند که دارای یک فرصت انحصاری هستند و این باعث می‌شود تمایل بیشتری به خرید از شما داشته باشند. همچنین، با ارائه‌ی پاداش بابت خریدهای گذشته، مشتریان به احساس ارزشمندی خود می‌رسند و احتمالاً تمایل بیشتری به خرید از شما خواهند داشت. در نهایت، ایجاد این شرایط انحصاری به شما کمک می‌کند تا با ایجاد تجربه‌ی خرید متفاوت و جذاب، مشتریان وفادار بیشتری داشته باشید.

جایگاه یک برند لوکس را داشته باشید

۶. موقعیت مکانی

در صورتی که قصد دارید برای برندتان در میان مخاطبان ثروتمند و سطح بالا بازاریابی کنید، موقعیت مکانی کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. بنابراین، وقتی در خیابانهای گران قیمت شهر قدم بزنید، هر ساختمان دارای یک فروشگاه لوکس خواهد بود، در حالی که در بخش‌های دیگر شهر چنین چیزی را نمی‌بینید. علت این امر این است که برندهای لوکس موفق فهمیده‌اند که باید همواره در معرض نگاه مشتریان خود باشند تا بتوانند به سطوح موفقیت بالا دست یابند.

 

 

۷. کیفیت

یک اصل ساده و مهم وجود دارد که باید در کسب و کارتان رعایت شود و آن این است که باید در تمامی بخش‌های کسب و کارتان به کیفیت سرمایه‌گذاری کنید. البته، این به معنای این نیست که باید برای خرید مواد یا ارائه خدمات بیش از حد هزینه کنید، بلکه به معنای این است که باید به حدی سرمایه‌گذاری کنید که کل کسب و کارتان در مقایسه با رقبا، در بالاترین سطح ممکن قرار بگیرد. مصرف‌کنندگان لوکس انتظار دارند که محصولات آن‌ها دارای سطح خاصی از زیبایی و جزئیات باشند و به همین دلیل، اگر شما نیز این مسئله را عملا همواره رعایت کنید، آن‌ها تلاش‌های شما را به شکلی سخاوتمندانه جبران خواهند کرد.

می‌توان گفت که افراد برای خرید محصولات، به دنبال کیفیت هستند. اما برای جلب رضایت مشتریان، کیفیت باید به طور مداوم حفظ شود. اگر محصول باکیفیت داشته باشید، اما خدمات به مشتریان شما با کیفیت نباشد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. بنابراین، هدف شما باید ایجاد یک تجربه عالی برای مشتریان باشد. برای این منظور، باید یک رویکرد جامع برای حفظ بالاترین کیفیت برای خدمات مشتریان در تمام جنبه‌های مربوط به مسیر خرید (از ابتدا تا انتهای فرایند خرید) را به کار ببرید.

با توجه به یک مطالعه درباره برندهای لوکس، مشخص شده است که مصرف‌کنندگان کیفیت را به عنوان عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ی برای بقای یک برند در بازار در نظر می‌گیرند. همچنین، گزارش‌ها نشان می‌دهد که برندهای لوکس در طی دو دهه‌ی اخیر محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند. علاوه بر این، بازار محصولات لوکس، با وجود وضعیت اقتصادی پرنوسان در سراسر جهان، از دهه‌ی 1950 به بعد به رشد خود ادامه داده است.

 

 

۸. سفارشی‌سازی

با توجه به اینکه ارجاع مشتری به یکی از بخش‌های اصلی بازاریابی برای یک برند لوکس تبدیل شده است، سرمایه‌گذاری در جهت اطمینان از رضایت مشتری بسیار ارزشمند است. یکی از راه‌هایی که می‌توان برای حفظ مشتریان از آن استفاده کرد، فراهم کردن امکان سفارشی‌سازی محصولات برای آن‌هاست. در حالی که محصولات با کیفیت و برندهای لوکس به مشتریان عرضه می‌شوند، امکان ارائه محصولات سفارشی، مشتریان را به شدت جذب می‌کند. در این صورت، محصولات شما برای مشتریان منحصر به فرد خواهد بود و باعث افزایش وفاداری و حفظ آن‌ها به شما خواهد شد. همچنین، در نظر داشته باشید که اگر محصولات شما بیش از حد بازاری به نظر برسند، ممکن است تصویر برندتان را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. بهترین راه برای اجتناب از این مشکل، فراهم کردن شرایطی برای تولید محصولات سفارشی است. این کار شما را به سمت وفاداری بیشتر مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری در بازار لوکس سوق خواهد داد.

فهرست مطالب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
خبرنامه مجله کسب وکار اینترنتی و درآمدزایی آنلاین

با عضویت در خبرنامه، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه پولسازی اینترنتی دریافت کنید

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
لطفا اطلاعات تماس خورد را وارد نمایید تا برای هماهنگی مشاوره با شما تماس بگیریم
طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن
با ما تماس بگیرید

شماره تماس

ورود به سایت