آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت روشن

68 995 910 - 021
لوگو طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن

مشاوره طراحی سایت

در مشاوره تلفنی و آنلاین، پتانسیل حضور شما در فضای آنلاین بررسی میشود؛ در صورت وجود پتانسیل درآمدی کافی، راهکارها و سیستم های موجود که با کسب و کار آنلاین شما تناسب کافی را دارند معرفی، اعلام قیمت و نمونه  موجود در آن دسته به شما نشاند داده خواهد شد.

اگر تمایل ندارید متن را بخوانید؛ برای مشاوره کلیک کنید
مشاوره طراحی سایت

اصولا در ایران ما عادت نداریم قبل از انجام کاری از مشاوره استفاده کنیم، پس قبل از شروع هر موضوعی میخواهم به شما تبریک بگویم که قبل از انجام طراحی سایت، دنبال مشاوره طراحی سایت گشته اید و به این صفحه رسیده اید، همین کار شما نشان میدهد که قرار است در طراحی سایت خود قدم های درستی را بردارید و باعث موفقیت کسب و کار اینترنتی خود شوید. مشاوره طراحی سایت رایگان به شما ارائه خواهد شد

فهرست مطالب

به عنوان مشاورتان میخواهم در اولین قدم مهمترین موضوع در طراحی سایت را با شما در میان بگذارم

"سایت تنها یک ابزار است و طراحی سایت بدون انجام فعالیت های مورد نیاز سایت، یک سرمایه گذاری بدون بازگشت است"

قصد نابود کردن امیدتان را ندارم، اما من مشاور شما هستم و شما به من اعتماد کرده اید، نمیخواهم وقتتان را هدر بدهم و وظیفه ام این است که به شما کمک کنم تصمیم درستی بگیرید، اگر نمیتوانید روی سایت خود وقت بگذارید اصلا این کار را انجام ندهید مگر تجارت فعالی داشته باشید که با سایت کارها آسانتر شود و درآمد افزایش یابد.

در مطلب مشاوره طراحی سایت میخواهم تجربه 15 ساله ام در همکاری با بیش از 500 مشتری را با شما در میان بگذارم، مطلب مشاوره طراحی سایت طولانی است اما پاسخ تمام سوالات شما را میدهد و یک راهنمای فوق العاده است برای شما که تصمیم دارید کسب و کارتان را گسترش دهید و آنرا آنلاین کنید.

منظور من از وقت گذاشتن روی سایت این نیست که روزانه ده ساعت درگیر سایت باشید

البته زمانی که سایتتان به درآمد برسد به قدری این درآمد، تصاعدی، شیرین و هیجان انگیز است که دیگر خودتان ناخواسته ده ها ساعت روی آن وقت خواهید گذاشت و قطعا به خودتان خواهید گفت “چرا زودتر اینکار را نکردم“؛ اما در ابتدای راه کمی زمان نیاز است و این زمان چند روز در میان یک مطلب چند پاراگرافی آماده کردن است.

 اکثر همکاران شما در سایتشان هیچ فعالیتی ندارند و حتی برای شروع کار هم از مشاوره طراحی سایت استفاده نکردند و این یعنی شما تنها با یک یا چند مطلب در هفته یا ماه میتوانید صدها همکار خود را کنار بزنید.

website design consultant

طراحی سایت برای چه کسانی ضروری است

اگر شما در این لیست نیستید یک راه کار عالی برای شما دارم که موسسان دیجیکالا،  آمازون، علی بابا و همه افرادی که امروز قدرتمندترین سایت ها را دارند از این راه کار برای موفقیت استفاده کرده اند. پس اگر در لیست نبودید به بخش بعد از لیست مراجعه کنید.

در قدم اول مشاوره طراحی سایت؛ سایت برای این افراد و مجموعه ها ضروری است:

 • برند هستید پس داشتن سایت برای شما ضروری است چون باید اطلاع رسانی های خود را از طریق سایتتان اعلام کنید و سایت میتواند مراحل فروش شما را آسانتر کند و همچنین صدای مشتریانتان را راحتتر بشنوید.
 • بیزینس فعالی دارید و با داشتن سایت میتوانید مسیر خرید مشتری را آسانتر کنید یا مراحل همکاری را کوتاه تر و در دسترس تر کنید.
 • شخص شناخته شده ای هستید و داشتن سایت برای شما جزو پرستیژ کاریتان می باشد و از این طریق میتوانید اطلاع رسانی های بهتری داشته باشید.
 • شرکت یا سازمانی هستید که میتوانید از طریق سایت، خدمات خود را بین المللی کنید و مشتریانتان راحتتر با شما ارتباط بگیرند.
 • موسسه آموزشی هستید که میتوانید از طریق سایت دوره های آموزشی آنلاین یا آفلاین برگزار کنید و سیستم ثبت نام خود را آنلاین کنید یا اعضا و دانشجویان از طریق پنلهای خود ارتباط راحتتری با موسسه داشته باشند.
 • کسب و کار اینستاگرامی دارید و میتوانید با سایت فروش خود را گسترش دهید و آنرا 24 ساعته کنید.
 • پزشک، وکیل یا کارشناسی هستید که از طریق سایت میتوانید سیستم های مشاوره و رزرو با پرداخت آنلاین داشته باشید.

این لیست میتواند صدها مورد دیگر هم داشته باشد اما بیانش از حوصله شما خارج میشود، با بیان این مثال ها به صورت کلی متوجه شدید که افراد و مجموعه هایی باید ضرورتا سایت داشته باشند که دیگر سایت برای آنها شروع یک تجارت نیست، بلکه ابزاری است که کمک میکند تجارت آنها گسترش یابد، بهتر مدیریت شود، راحتتر در دسترس باشند، پرستیژ بیشتری داشته باشند و خدماتی 24 ساعته ارائه دهند و خود را از بعد زمان با داشتن سایت خارج کنند.

حتما میدانید که یکی از مولفه های تجارت ثروت ساز، خارج بودن آن تجارت از بعد زمان است که سایت میتواند ابزار مناسب این مولفه باشد.

اگر شما جزو این لیست نیستید پس حتما تصمیم دارید کاری جدید را راه اندازی کنید یا ایده ای دارید که میخواهید از طریق سایت عملی کنید.

قبل از شروع این مسیر دوستانه موضوعی را به شما میگویم، این موضوع همان اصل مهمی است که قبلا گفتم چطور آمازون را آمازون و دیجیکالا را دیجیکالا کرد.

مشاوره طراحی سایت
عشق به انجام کار

تنها دلیلی که میتواند شما را به یک برند مولتی میلیاردی تبدیل کند عشق به کاری است که دارید انجامش میدهید، زیرا شما مثل موارد موجود در لیست کسب و کاری را ندارید که همین الان هم درآمد داشته باشد و با سایت درآمدش را بیشتر کنید.

بلکه قرار است شما کسب و کاری آنلاین را راه اندازی کنید که تا مدتها ممکن است حتی یک ریال هم برای شما درآمد نداشته باشد و در طول زمان انگیزه خودتان را از دست بدهید و انجام این کار فقط زمانی ممکن میشود که شما به قدری عاشق کاری باشید که انجام میدهید تا این عشق توان رسیدن به هدف را برای شما ایجاد کند.

با توجه به سایتهایی که به این شکل طراحی کرده ام میدانم در سریعترین زمان ممکن شما باید حداقل 3 ماه روی سایتتان کار کنید تا به اولین درآمدتان برسید.

در پایان مطلب مشاوره طراحی سایت راه حلی را به شما ارائه خواهم داد که انگیزه شما را تا رسیدن به درآمد آنلاین بالا نگه میدارد.

وقت آن شده که به موضوع اصلی یعنی طراحی سایت برسیم:
مشاوره ساخت سایت

سایت شما چه کاری باید انجام دهد

در مشاوره طراحی سایت اولین سوالی که از شما میپرسند این است که سایت قرار است چه کاری برای شما انجام دهد.

باورتان نمیشود ولی هرچقدر قبل از طراحی سایت به عملکرد سایتتان فکر کنید همانقدر در زمان و هزینه طراحی سایتتان صرفه جویی خواهید کرد.

به این فکر کنید که سایت شما دقیقا قرار است چه کاری انجام دهد و آنرا فاز بندی کنید، به این شکل که من مثال میزنم:

من میخواهم یک سایت برای موسسه آموزشی ام ایجاد کنم پس اولین کاری که سایتم میتواند برایم انجام دهد سیستم ثبت نام دانشجوها در موسسه ام است، بعد سیستم فروش دوره های آنلاینم و بعد وبلاگی جهت تولید محتوا و جذب مخاطب از سطح وب.

پس سایت من سه فاز دارد که فاز اول آن سیستم ثبت نام دانشجویانم می باشد.

مثالی دیگر اینکه من یک کسب و کار جدید را راه اندازی کردم که هیچ مشتری ندارم، پس مهمترین مورد جذب مشتری است که این کار فقط از طریق تولید محتوا یعنی پست گذاشتن در سایتم انجام میشود و بعد از اینکه بازدید کننده هایی بوجود آمد سیستم فروشگاهی برای فروش محصولاتم را هم اضافه میکنم.(کاری که دیجیکالا انجام داد)

پس فاز اول من یک سایت ساده است که فقط روی آن بتوانم مطلب گذاری کنم و فاز دوم ایجاد فروشگاه اینترنتی است.

به این شکل درگیر هزینه های اضافی هم نمیشوم که مثلا 15 میلیون تومان هزینه فروشگاه کامل بدهم و بعد تازه شروع به جذب بازدید کننده کنم، در قدم اول یک سایت خیلی ارزانتر خواهم داشت که چون هزینه کمتری کرده ام آرامش فکری دارم و با مطلب گذاری درست بازدید کننده هایی بوجود می آورم و بعد از مدتی که مطمعن شدم حالا مشتری هایی برای محصولاتم دارم با آرامش خیال هزینه بیشتری برای ارتقا سایتم میپردازم.

عزیزانم توجه کنید سایت اصلا ابزاری نیست که شما حتما از همان ابتدا لازم باشد هزینه های کلان برای آن انجام دهید، بلکه ابزاری است کاملا ماژولار که به مرور زمان میتواند توسعه پیدا کند و نیازهای جدید را برطرف کند.

مثلا سایت آمازون روز اول فقط کتاب معرفی میکرد، بعد فروشگاه کتاب شد و امروز هر چیزی را بفروش میرساند.

پس تا الان طرز تفکر ما نسبت به فاز بندی کارهایمان در سایت و چگونگی شروع کار درست شد.

مشاور طراحی سایت

سایت شما چطور باید طراحی شود

برای طراحی سایت شما میتوانید از کمک شرکتهای طراحی سایت یا فریلنسرها (افرادی که به صورت شخصی کار میکنند) کمک بگیرید.

خوب چطور تشخیص دهیم کدام مناسبتر است:

فریلنسر ها اصولا مبالغ کمتری را دریافت میکنند پس اگر میخواهیم کمتر هزینه کنیم استفاده از کمک این عزیزان بهتر است.

پس چرا بعضی افراد از کمک شرکتهای طراحی سایت استفاده میکنند؟

به نسبت شرکتهای طراحی سایت هزینه بیشتری را دریافت میکنند اما دلیل آن این است که همکاری با آنها مطمعن تر است.

شرکتهای طراحی سایت چون خدمات ارائه میدهند سیستم پشتیبانی دارند که به شدت به شما کمک خواهد کرد.

اصولا فریلنسر ها چون مبلغ کمی را دریافت میکنند در نیازهای بعدی شما پاسخگویی خوبی نخواهند داشت و ممکن است حتی نتوانید به درستی با سایتی که برای شما آماده شده است کار کنید اما سیستم پشتیبانی شرکتها به دلیل قراردادی که با شما دارند موظف میشوند حداقل به مدت یکسال نیازهای شما را برطرف کنند و سوالات شما را پاسخگو باشند.

اگر دوستانه بخواهم بگویم چون این هزینه ای که پرداخت میکنید بابت خدماتی است که قطعا در ابتدا دانش چندانی بابت آن ندارید بهترین گزینه شما شخص یا شرکتی است که واقعا پشتیبانی خوبی به شما بدهد.

پشتیبانی خوب یعنی سوال شما را دو روز بعد جواب ندهد، بابت هر مشکلتان مبلغی درخواست نکند، چون واقعا این کارها مسیر پر تلاطم شما برای رسیدن به موفقیت آنلاین را سختتر از پیش میکند تا جایی که کلا بیخیال ادامه دادنش میشوید.

اگر شرکت یا شخصی در این مسیر کنارتان باشد که سریع به نیازهای شما رسیدگی کند و صمیمانه پاسخگوی مشکلاتتان باشد باعث میشود تمام تمرکز شما فقط روی موفقیت سایتتان باشد و خیلی سریعتر هم به موفقیتتان برسید.

پس برنامه بعدی ما انتخاب درست مجموعه ای است که کار ما را انجام میدهد و با بررسی نمونه کارهای قبلی و نوع خدمات پشتیبانی میتوانیم تصمیم بهتری بگیریم.

بعد از انتخاب مجموعه مورد نظر تمام خواسته هایتان را برایشان بگویید، اگر مورد مشابهی میشناسید به آنها نشان دهید تا متوجه شوند دقیقا شما چه انتظاری دارید و بتوانند زمان و هزینه دقیقی را به شما اعلام کنند.

اگر شما درست نتوانید خواسته هایتان را بیان کنید و آنها نیز درست متوجه خواسته ها و نیاز های شما در طراحی سایت نشوند قطعا بعد از انجام کار تغییرات زیادی پیش خواهد آمد که هزینه بردار هم خواهند بود.

یک جمع بندی کوچک انجام دهیم:

ما متوجه شدیم چه زمانی باید سایت داشته باشیم، چطور نیازها و فازهای سایتمان را مشخص کنیم و چطور طراح سایتمان را انتخاب کنیم. حالا وقت آن است که بدانیم سایت ما بهتر است که از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کند یا به صورت اختصاصی کد نویسی شود.

مشاوره طراحی سایت

کدنویسی اختصاصی یا سیستمهای مدیریت محتوا مانند وردپرس

اگر جزو دسته دوم هستید و تازه یک ایده را پیاده سازی میکنید مطلقا باید از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس یا جوملا و … استفاده کنید، چون دقیقا ابزارها را نمیشناسید و کدنویسی اختصاصی هم خیلی هزینه بر هست و در آینده چون ممکن است برنامه نویس شما تغییر کند و هنوز مسیر موفقیت شما تعریف نشده است، قطعا به مشکلات خیلی زیادی روبرو میشود.

پس حتما از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید که باز هم پیشنهادم وردپرس است چون نسبت به سیستم های دیگر طراحان زیادی دارد و با ابزارهای متنوع آن تا مدتها تمام نیازهای شما را برطرف میشود.

اگر در این میان کسی به شما گفت کد نویسی اختصاصی بهتر است و تاثیر بهتری روی سئو سایت دارد، خیالتان را راحت کنم که سئو سایت را روی هر نوع سیستمی میشود ارتقا داد و اصلا نگران سئو نباشید.

اما اگر کسب و کار فعالی هستید که میخواهید سایتی داشته باشید، چون ممکن است برخی از خواسته های شما در حال حاضر موجود نباشد و باید برنامه نویسی اختصاصی برای آنها انجام بگیرد، میتوانید از برنامه نویسی اختصاصی استفاده کنید، اما باز هم یک نکته مهم اینجا وجود دارد.

نکته مهم این است که حتما قبل از شروع کدنویسی، طراحتان گرافیک کار را آماده کند تا شما و ایشان کاملا به این نتیجه برسید که منظور یکدیگر را متوجه شدید، بعد ایشان شروع به برنامه نویسی کند.

تا زمانی که گرافیک کارتان را ندید اصلا قبول نکنید برنامه نویسی را شروع کنند، چون اگر الگوریتم و فرآیندهای اشتباهی صورت گیرد قطعا در همکاریتان به مشکل خواهید خورد، چون برنامه نویس کار را انجام داده ولی نتیجه آن چیزی نیست که شما میخواهید و کار به درازا خواهد کشید.

در نهایت سعی کنید تا جایی که میتوانید در شروع کار از ابزارهای موجود استفاده کنید و از کد نویسی اختصاصی دوری کنید مگر واقعا به خواسته هایتان اشراف داشته باشید و بدانید که سیستم مورد نیاز شما فقط با کدنویسی اختصاصی تمام خواسته هایتان را برآورده میکند.

و به شما پیشنهاد میکنم از برنامه نویسی سایتتان با زبان های نا مربوط مثل Asp.net، Java و … خودداری کنید، چون این زبان ها توسعه دهنده های کمی دارند و احتمال خیلی زیاد وقتی برنامه نویستان نخواهد با شما کار کند برنامه نوسی دیگری پیدا نخواهید کرد یا باید هزینه های نامعقولی را بپردازید.

بهترین زبان برنامه نویسی برای سایت php است که سایتها گوگل، فیس بوک، یاهو و … از آن استفاده میکنند.

اجازه دهید یک مثال برای کدنویسی اختصاصی بزنم تا شفافتر شود:

ما مشتری داشتیم که خدمات ویزای ایران ارائه میدادند، شخص درخواست کننده ویزای ایران باید اطلاعات خود را در سیستم ثبت میکرد، این اطلاعات توسط کارشناسان شرکت بررسی میشد، اگر مشکلی نداشت برای ارسال به وزارت امور خارجه تایید میشد و بعد اطلاعات بر روی سرورهای وزارت آپلود میگردید و در زمان بررسی مدارک در وزارت، روند انجام کار توسط کد پیگیری که در ابتدا در اختیار شخص درخواست کننده ویزا قرار گرفته بود پنل ایشان قابل پیگیری بود. پس از تایید درخواست در وزارت ویزای الکترونیکی ایران برای آنها صادر میشد که در این پرتال قرار میگرفت و میهمان میتوانست با دانلود آن و پرینتش به فرودگاه مراجعه کند و ویزای الصاقی به پاسپورتش را دریافت کند.

در سیستم های مدیریت محتوا امکانات مورد نیاز پنل های پرتال موجود نبود که ما به صورت کاملا اختصاصی آنرا برای مشتریمان کدنویسی کردیم و در ابتدا هم چندین صفحه طرح های گرافیکی از عملکرد پرتال را ارائه دادیم تا تمام نیازهای ایشان را متوجه شویم.

پس کدنویسی زمانی باید استفاده شود که سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس نتوانند خواسته های مارا برآورده کنند.

در چهار مرحله قبل شما به صورت کامل مسیری که باید طی کنید تا سایتتان طراحی شود را آموختید، در ادامه نکاتی که باید به آنها توجه کنید را به شما خواهم گفت به اضافه اینکه قول داده بودم کاری به شما یاد دهم تا در شروع کار انگیزه تا برای ادامه کارهای سایت بیشتر شود و بتوانید تا رسیدن به درآمد با آنها سرگرم شوید و مسیر را ادامه دهید.

مهمترین نکات در مشاوره طراحی سایت

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا ارزان نیست.

تصور نکنید چون سایت شما با جوملا یا وردپرس ساخته میشود پس باید کمتر هزینه کنید، اگر هم در زمان طراحی سایت شخصی به شما قیمتی نامعقول مثل یک میلیون برای طراحی سایت گفت بدانید تازه کار است و خیلی از موارد را نمیداند، اجازه دهید یک محاسبه ساده انجام دهیم تا متوجه شوید چرا این مبلغ نامعقول است.

هاست و دامنه سایت به تنهایی مبلغی بالغ بر 500 هزار تومان خواهد شد. پشتیبانی از یک سایت به مدت یکسال در کمترین حالت بیش از 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت و حداقل پلاگین های خریداری شده برای سیستم مدیریت محتوای بین 100 تا 500 هزار تومان هزینه بر خواهد بود.

پس اگر شخصی با قیمتهایی زیر یک یا دو میلیون برای شما طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا انجام دهد قطعا یکجای کار میلنگد که آن هم این است که یا قرار است پشتیبانی ندهد، یا از قالبهای آماده استفاده کند  که به شدت به آینده سایت آسیب خواهد زد و به راحتی میتوان این سایتها را هک کرد.

تصور کنید یکسال روی سایتتان کار کنید بعد یک هکر از طرف رقبایتان با اسکریپتی ساده کاری با سایت شما کند که تمام اطلات سایت پاک شود یا سایت شما از طرف گوگل اسپم شود.

این اتفاقات غیر قابل جبران هستند و به صورت کامل زحمات شما را بر باد خواهد داد، پس اگر قیمت خیلی پایین بود حتما به پشتیبانی و شیوه طراحی سایت توجه کنید.

من پس از 15 سال تجربه میدانم که امکان ندارد حتی با سیستم مدیریت محتوا هم یک شرکت بتواند برای طراحی سایت مبلغی کمتر از 2 میلیون تومان دریافت  کند و حتی 2 میلیون هم تقریبا امکان پذیر نیست مگر شرکت بخواهد مشتریان خود را افزایش دهد و در حال برند سازی باشد.

به طور معقول یک سایت با سیستم مدیریت محتوا که طراحی اختصاصی داشته باشد، پلاگین ها خریداری شده باشند، پشتیبانی مناسبی داشته باشد، سئو تکنیکال آن رعایت شده باشد؛ حداقل 5 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

هاست و دامنه با مالیکت خودتان

حتما توجه کنید شرکت طراحی سایت هاست و دامنه را به نام خودتان خریداری کند.

اکثر شرکتها و اشخاص، هاست و دامنه سایت را به نام خودشان تهیه میکنند تا در پنل شرکت خودشان قرار بگیرد، اما این بزرگترین اشتباه است اگر شما ندانید و هاست و دامنه شما با نام شخص دیگری باشد.

خیلی از افراد که تازه طراحی سایت انجام میدهند نمیدانند که باید سالانه هاست و دامنه سایت خودشان را تمدید کنند، بعد از یکسال اگر هاست و دامنه به نام خودتان نباشد و واسطه ای این خرید را برای شما انجام داده باشد، میتواند هر مبلغی را که خودش میخواهد از شما دریافت کند، مثلا هزینه تمدید دامنه دات کام در حال حاضر 250 هزار تومان است اما اگر شرکتی دامنه شما را به نام خودش گرفته باشد و از شما بخواهد برای تمدید دامنه 1 میلیون تومان پرداخت کنید شما کاری جز پرداخت این مبلغ یا رها کردن سایتتان نخواهید داشت.

پس در همین ابتدا از مالکیت کامل هاست و دامنه خود مطمعن شوید و از شرکت طراحی سایت بخواهید که حتما دسترسی های پنل هاست و دامنه را به خودتان بدهد.

توجه کنید این حق قانونی شما است که این موارد با نام شما تهیه شود و دسترسی ها آن به شما داده شود و اگر شرکتی یا شخصی انجام این کار را قبول نکرد به هیچ وجه با آنها همکاری را شروع نکنید.

سورس کد های سایت

در برخی موارد که سایت شما به صورت اختصاصی کد نویسی میشود حتما به این نکته توجه کنید که در قرار داد شما ذکر شده باشد که در نهایت سورس کدهای سایتتان به شما تحویل خواهد شد.

اگر این کار را انجام ندهید روزی که شرکت طراحی سایت به هر دلیلی دیگر کار نکند یا دیگر در دسترس نباشد امکان توسعه سایت شما غیر ممکن خواهد بود و مجبور میشوید برای ادامه کار از صفر دوباره هزینه کنید تا شرکت دیگری از ابتدا کار را انجام دهد.

در طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای مثل وردپرس هم شما میتوانید سورس کد ها را از شخص طراح سایت دریافت کنید و هیچ مشکلی نباید وجود داشته باشد، اصولا شرکتهای طراحی سایت برای اینکه در آینده مشتری باز هم از خدمات آنها استفاده کند و حتی بابت خدمات هزینه های بالاتری هم دریافت کند سورس کدها را به مشتریان نمیدهند.

پس حتما سورس کدهای اصلی سایتتان را از شرکت طراحی سایت دریافت کنید.

سایت یک ابزار ماژولار است

ممکن است در ابتدا از خدمات یک شرکت استفاده کنید و بعدها به هر دلیلی آن شرکت موجود نباشد و شما بخواهید سایتتان را گسترش دهید یا امکانات جدیدتری به آن اضافه کنید.

در برخی موارد دیده ام شرکتهای طراحی سایت برای اینکه هزینه های بیشتری را دریافت کنند به مشتری پیشنهاد طراحی سایت از ابتدا را میدهند.

این کار زمانی درست است که سایت شما از لحاظ زیرساخت و کد مشکل جدی داشته باشد که میتوان آنهارا با انواع آنالیزور های موجود بررسی کرد و اگر سایت به صورت کلی دچار اشکال است گزینه بهتر طراحی سایت از ابتدا است اما اگر سایت در کدها مشکلی ندارد طراحی سایت از ابتدا اشتباه است و هزینه های بدون توجیح را بوجود می آورد.

پس حتما با یک مشاوره طراحی سایت درست سایتتان را بررسی کنید تا به پرداخت هزینه های بی دلیل دچار نشوید.

دسترسی اصلی سایت را تحویل بگیرید

اگر از سیستم های مدیریت محتوا استفاده میکنید حتما دسترسی اصلی مدیریت سایت رو بگیرید نه دسترسی محدود شده

خیلی از عزیزانی که تازه طراحی سایت انجام میدهند نمیدانند محیط مدیریت سایت به چه شکل است، برای اینکه با این محیط آشنا شوید حتما در گوگل سرچ کنید مدیریت وردپرس یا مدیریت جوملا، در قسمت تصاویر گوگل بروید و بخش های مختلف  این محیط را نگاه کنید.

در تصاویر ما به شما نشان داده ایم که یک محیط محدود شده و دسترسی کامل چه تفاوتهایی دارند، اکثر شرکتهای طراحی سایت برای وابسته کردن مشتری به خودشان بعضی از بخش های مدیریت سایت را محدود میکنند و به این شکل مشتری همیشه به آن شرکت وابسته خواهد بود و این جز ایجاد شرایطی ظالمانه که شرکت طراحی سایت هر قیمتی برای هر خدماتی اعلام کند و شما باید یا بپردازید یا بیخیال شوید را ایجاد نمیکند.

پس در همین ابتدای کار با شرکت طراحی سایت در زمانی که دارید قرارداد طراحی سایت میبندید یا حتی قبلتر از آن زمانی که مشاوره طراحی سایت میگیرید حتما هماهنگ کنید که دسترسی کاملی به شما بدهد.

در تصاویر بالا مشاهده میکنید که بخش نصب پلاگین، بخش ایجاد کاربر، بخش ابزار ها وجود ندارد و صاحب این سایت اگر روزی بخواهد مطالب سایت خود را به سایتی جدید منتقل کند نمیتواند و قطعا باید هزینه ای بابت آن بپردازد، یا اگر بخواهد ادمینی برای سایت خود استخدام کند مجبور است دسترسی اصلی خود را به ایشان بدهد که اصلا کار درست و مطمعنی نیست.

به هیچ وجه در زمان آنلاین کردن سایت مطالب کپی روی سایت نباشد.

مطالب کپی شده اعتبار سایت شما را در جستجوگرها مثل گوگل کاهش میدهد و شرکتهای طراحی سایت برای اینکه بتوانند بخش مطالب سایت شما را طراحی کنند از مطالب نمونه که به صورت کلی در سایتهای دیگر موجود است استفاده میکنند اما این یک اشتباه است که جبران آن زمان زیادی خواهد برد. زیرا وقتی سایت شما طراحی میشود طی یک الی هفت روز در گوگل ایندکس میشود و  اولین ایندکس سایت شما به شدت مهم است.

بودن مطالب کپی لینکهایی را در گوگل ایندکس میکند که اگر نگهشان دارید اعتبار سایت را پایین می آورد و اگر پاکشان کنید صفحات ۴۰۴ بوجود می آورد که در کل هر دو حالت بد است.

پس حتما به طراح سایت بگویید صفحاتی که به صورت سمپل در ابتدای کار طراحی میشوند را نو ایندکس قرار دهند تا شما بتوانید نتیجه طراحی را ببینید ولی در گوگل اجازه ایندکس شدن نداشته باشند و به اعتبار سایت شما آسیبی نزنند.

توجه کنید این نکته خیلی مهم است چون اکثر طراحان سایت اصول اصلی سئو را نمیدانند و به اشتباه این کار را انجام میدهند و تاوان اشتباه آنها را شما باید بپردازید و بجای رسیده به لینک اول در سه ماه این مسیر را باید در بیشتر از 6 ماه بپیمایید.

اینکه این موضوع را الان دارم به شما میگویم چون من متخصص فروش اینترنتی هستم و تمرکز در مجموعه ما به موفقیت رساندن عزیزانی بوده که با ما همکاری میکرده اند و تا جزئی ترین موارد را هم در نظر داشتیم تا به موفقیت آنها شتاب دهیم و زودتر بتوانند به مشتریان جدید، تماسهای بیشتر یا هر هدف دیگری که از سایتشان داشته اند دست پیدا کنند.

ما فقط در این مجموعه طراحی سایت انجام نمیدهیم، بلکه میدانیم سایت فقط یک ابزار است برای رسیدن به هدفهای مهمتر و اصول اصلی فروش آنلاین، جذب مخاطب، روشهای تبدیل آنها به مشتری مد نظر ماست.

افزایش انگیزه تا رسیدن به درآمد آنلاین

در بخش آخر از این مطلب میخواهم به شما نشان دهم با توجه به اینکه هنوز درآمدی از سایت خود نداشته اید چطور بتوانید برای خودتان انگیزه ایجاد کنید تا به اهدافی که از سایتتان دارید برسید.

به محیط اینستاگرام توجه کنید، آمارهایی مانند تعداد دیده شدن ویدیو، لایک های پست، تعداد اشتراک گذاری و … باعث میشود که صاحب پیج برای تولید محتوا و ادامه کار انگیزه بیشتری داشته باشد.

ممکن است تا ماه ها پیج به درآمد نرسد اما بررسی و پیشرفت این آمارها باعث میشود که صاحب پیج با دیدن پیشرفت این ارقام انگیزه اش تقویت شود و به کار خود ادامه دهد.

تصور کنید شما یک پیج دارید که هیچ بازدید کننده ای ندارد و هیچ شخصی هم با شما تعاملی برقرار نمیکند

قطعا خیلی سریع انگیزه خود را از دست خواهید داد و به این فکر میکنید که در حال هدر دادن وقت خود هستید و این کار قرار نیست به هیچ نتیجه ای برسید؛ طبق تجربه من در این شرایط بیشتر از یکماه برای کاری که در حال انجام آن هستید وقت نخواهید گذاشت.

شاید تا الان متوجه شده باشید من برای ایجاد انگیزه چه پیشنهادی میخواهم به شما بدهم.

در طول سالهایی که در این شغل کار میکنم برای ایجاد انگیزه اولیه تا رسیدن به هدفهای بعدی به تمام عزیزانی که مشاور طراحی سایت آنها بوده ام این پیشنهاد را دادم و نتایج فوق العاده بوده است.

پیشنهاد من به شما ایجاد تعامل بین مخاطب و سایتتان هست.

این تعامل چطور صورت میگیرد و چه ابزارهایی نیاز دارید را در ادامه خواهم گفت اما قبل از آن باید به شما بگویم اگر شما نتوانید آمارهای مختلف سایت خود را اندازه بگیرید، نمیتوانید بفهمید آیا واقعا در مسیر درستی هستید یا خیر و زمانی هم که این را ندانید قطعا نمیتوانید موفقیت خود را اندازه گیری کنید.

پس در نهایت نه تنها آماره های مختلف سایت به شما انگیزه ادامه دادن مسیر را میدهد بلکه برای هر سایتی اندازه گیری این آماره ها درست بودن مسیر را نشان میدهد و میتوان موفقیت را نیز با آن اندازه گیری کرد.

ابزارهای مورد نیاز برای اندازه گیری موفقیت سایت

شما در سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا یا وردپرس و … و همچنین در سایتهایی که به صورت اختصاصی کدنویسی شده اند  به هیچ پلاگین یا کد اضافی نیاز ندارید.

قطعا پلاگین یا کدهای از قبل نوشته شده ای برای این موضوع هستند اما به جد پیشنهاد میکنم از آنها استفاده نکنید زیرا به دلیل داشتن کدهای اسکریپتی روی سرعت و عملکرد سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بهترین جستجوگر اینترنت یعنی شرکت گوگل برای شما همه این کارها را انجام داده است.

گوگل با در اختیار قرار دادن سه ابزار گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیک و گوگل تگ منیجر همه نیازهای شما را برطرف خواهد کرد و ضمنا بهترین و کاملترین آمارها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای کار کردن با این ابزارها کافیست نام آنها را در گوگل سرچ کنید تا آموزش استفاده از آنها را ببینید.

مهمترین آمارهایی که میتوانید از این ابزارها بگیرید

 •  تعداد بازدید هر صفحه
 • جنسیت و سن بازدید کنندها
 • نمایش صفحات ورود و خروج بازدید کننده ها
 • نمایش آنلاین تعداد بازدید کننده لایو سایت در هر صفحه
 • آمار بازدید سایت در مدت زمانهای مختلف
 • نمایش مهمترین کلماتی که سایت با آنها دیده شده اند
 • نمایش جایگاه سایت در هر کلمه کلیدی
 • نمایش تعداد کلیک بر روی هر دکمه سایت
 • نمایش ساعات و روزهای پر بازدید سایت
 • و ده ها آمار دیگر

 

اینها آمارهای فوق العاده ای هستند که شما بتوانید توسط آن تصمیمات استراتژیک برای سایت خود بگیرید و همچنین موفقیت خود را در هر هدفی که دارید اندازه گیری کنید.

اتصال سایت به این ابزار باعث ارتقا رتبه سایت در نتایج گوگل نیز میشود.

چند سوال و پاسخ سریع

هزینه مشاوره طراحی سایت چقدر است؟

مشاوره طراحی سایت تا 20 دقیقه رایگان می باشد

در این مشاوره چه اطلاعاتی دریافت میکنیم؟

بعد از این مشاوره شما متوجه میشوید چه سایتی با چه امکانات و هزینه ای برایتان مناسب است و نمونه های موجود در آن مورد به شما ارائه خواهد شد

آیا بعد از دریافت مشاوره باید حتما از شما خدمات طراحی سایت بگیرم؟

خیر شما میتوانید از هر مجموعه که مد نظر دارید خدمات طراحی سایت دریافت کنید.

فقط در مورد طراحی سایت مشاوره میدهید یا کلا موفقیت کسب و کار به صورت آنلاین؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن در تمامی امور مربوط به دیجیتال مارکتینگ مثل طراحی سایت، سئو، تبلیغات اینترنتی، شبکه های اجتماعی و … ارائه مشاوره دارد.

سخن پایانی و پیشنهاد ویژه

در این مطلب تلاش کردم مهمترین اطلاعاتی که شما قبل از طراحی سایت باید داشته باشید را در اختیارتان قرار دهم و اطلاعات به گونه ای باشد که برای هر کسب و کاری قابل اجرا باشد اما شما برای طراحی سایت خود نیاز به بررسی های بیشتری هم دارید و برای این موضوع ما شرایطی را فراهم کرده ایم که به صورت رایگان میتوانید از آن استفاده کنید.

به دلیل اینکه هر تجارتی در فضای آنلاین باید ها و نبایدهایی دارد بهتر این است که شما حتما جلسه ای را با ما هماهنگ کنید تا در این جلسه به صورت اختصاصی مورد شما بررسی شود و ضمنا ما در این جلسه خدمات زیر را به شما ارائه خواهیم داد:

 • بررسی روشها و امکانات موجود جهت کوتاه کردن زمان رسیدن به هدف آنلاین شما
 • معرفی نمونه های موفق در کسب و کار شما
 • بررسی مسیر موفقیت شماره یک های آنلاین در کسب و کار شما
 • ارائه فازبندی اصولی بعد از شنیدن نیازهای شما
 • بررسی ابزارهای موجود جهت ایجاد یا ارتقا درآمد آنلاین برای ایده های شما
 • ارائه راهکار جهت بهینه سازی هزینه ها
 • بهینه سازی صفحات سایت جهت ارتقا نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
 • ارائه استراتژی محتوا گذاری جهت کوتاه سازی زمان رسیدن به مهمترین کلمات کلیدی

تمام این خدمات به صورت رایگان به شما ارائه میگردد و تمام تلاش خود را میکنیم که بتوانیم بهینه ترین، سریعترین، کم هزینه ترین و حرفه ای ترین راهکار را برای موفقیت آنلاین به شما پیشنهاد دهیم.

پس همین حالا برای دریافت مشاوره طراحی سایت رایگان و حضوری با ما هماهنگی کنید.

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون مشاوره طراحی سایت شرکت کنید!

20 پاسخ

  1. این موضوع کاملا وابسته به نیازهای سایت شما هست، اگر از سیستم های مدیریت محتوا استفاده بشه تقریبا بین 10 الی 30 روز کاری، البته در برخی موارد ممکن است زمانبری بیشتری داشته باشد. در طراحی سایت اختصاصی اصولا بین 30 الی 90 روز کاری زمانبری خواهد داشت. برای مشخص کردن زمان دقیقا طراحی سایت نیاز است شما از مشاوره طراحی سایت رایگان ما استفاده کنید تا بعد از شنیدن درخواستهای شما زمان دقیق اعلام گردد.

 1. سلام، وقتتون بخیر باشه؛
  من خیلی لذت بردم از مطلبی که نوشتید و واقعا لحنی دوستانه و گیرا داشت.
  خواستم بپرسم شما در مشاوره طراحی وب سایت تلفنی آیا راهنمای طراحی سایت هم ارائه میدید؟ یعنی قدم به قدم ما باید چطور برنامه طراحی سایتمون رو پیش ببرم تا موفقیت آمیز به نتیجه برسه.
  ممنونم

  1. سلام، ممنون که وقت گذاشتید، در مشاوره طراحی وب سایت تلفنی ما سعی میکنیم تا جای ممکن اطلاعات کافی به شما ارائه دهیم، اما چون ممکنه ما اطلاعات کافی از وضعیت بازار آنلاین کسب و کار شما نداشته باشیم نتوانیم یک راهنمای طراحی سایت به شما ارائه دهیم. اما اگر برای مشاوره طراحی وب سایت حضورا هماهنگی کنید و تشریف بیارید، به دلیل اینکه میتوانیم کسب و کار شما را آنالیز کنیم؛ امکان ارائه راهنمای طراحی سایت برای شما وجود دارد. با این راهنما شما کاملا متوجه میشوید که در هر قدم به چه نکاتی باید توجه کنید و چطور برنامه طراحی سایت رو پیش ببرید که به موفقیت منتهی بشه.

 2. شما مشاوره رایگان وردپرس هم میدید که چجوری با وردپرس سایت راه اندازی کنیم؟

  1. سلام، بله مشاوره رایگان وردپرس هم ارائه میشه، اینکه چه زیرساختی در وردپرس مناسبه، پلاگین های مهم و ضروری، پلاگین های آسیب زننده به هسته سایت، قالبهای موثر در ارتقا رتبه، روش صفحه سازی، روش بهینه سازی کدها برای رتبه در گوگل؛ همه موارد ضروری در مشاوره رایگان وردپرس ارائه میشه

 3. ببخشید شما مشاوره رایگان طراحی سایت میدید یا شامل هزینه میشه؟

  1. بله مشاوره رایگان طراحی سایت ارائه میشود. لطفا برای دریافت مشاوره طراحی وب سایت با شماره 02191018905 تماس بگیرید.

 4. مشاوره راه اندازی وب سایت برای بیمارستان میخواستم، لطفا راهنماییم میکنید.

 5. سلام، ممنون بابت مطلب جامعی که نوشتید، من میخوام به تازگی کسب و کارم رو آنلاین کنم و سایت نیاز دارم، میشه لطفا مشاوره طراحی سایت تلفنی بهم بدید؟

 6. من میخوام با زبان برنامه نویسی جاوا برام طراحی سایت انجام بشه، شما میتونید انجام بدید؟

  1. سلام، زبان جاوا برای طراحی سایت مناسب نیست و از این زبان برای گسترش برنامه های اندرویدی استفاده میشه، اما اگر قصد ساخت نرم افزار تحت وبی را دارید که باید حتما با جاوا نوشته شود به شما پیشنهاد میکنیم با شماره 02191018905 جهت دریافت مشاوره طراحی سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
لطفا اطلاعات تماس خورد را وارد نمایید تا برای هماهنگی مشاوره با شما تماس بگیریم
طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن
با ما تماس بگیرید

شماره تماس

ورود به سایت