آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت روشن

68 995 910 - 021
لوگو طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن

طراحی سایت هتل

90 درصد مسافران قبل از رزرو هتل به صورت آنلاین در مورد هتل تحقیق میکنند.

اگر در مورد هتل شما تحقیق کنیم چه اطلاعاتی به ما نشان داده خواهد شد؟

آیا پس از این تحقیق، ما هنوز مایل به استفاده از خدمات هتل شما خواهیم بود؟

بزرگترین ضعف در بازاریابی هتل ها برای جذب مسافر اکتفا به روشهای سنتی رزرو اتاقها توسط واسطه ها و حضور خیلی ضعیف در فضای آنلاین است.

بازاریابی آنلاین میتواند به قدری به شما مشتری دهد که از کوچکترین هتل شهر تبدیل شوید به گروه هتل های 5 ستاره اما باز هم اتاق برای رزرو کم داشته باشید.

برند سازی در زمینه هتلداری در فضای آنلاین بسیار کم هزینه تر و هیجان انگیزتر از روشهای سنتی است؛ روشهایی که نرخ بازگشت سرمایه آنها اصلا قابل مقایسه با روشهای آنلاین نیست.

از شما دعوت میکنم اگر برنامه ای برای طراحی سایت هتل دارید قبل از هر کاری این مطلب را بخوانید، مطلب طولانی است اما بعد از خواندن آن شما میتوانید با دانشی کافی بهترین تصمیم را برای شروع حضور هتلتان در فضای آنلاین بگیرید.

فهرست مطالب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت هتل چه فرقی با بقیه سایتها دارد؟

هتلها هم میتوانند یک سایت ساده داشته باشند و بگویند ما هم سایت داریم اما چرا طراحی سایت هتل از باقی طراحی سایت ها جدا شده است؟

تفاوت در نگرش کاربران سایت شما است، بله دلیل اصلی فرق سایت هتل در نوع عملکردی است که کاربران از آن انتظار دارند.

مثلا شما نمیتوانید یک گالری عکس داشته باید و بگویید خب تصاویر ما را هم دیدید پس دیگر وقت رزرو اتاق شده است.

کاربران انتظار دارند در صفحه معرفی اتاقها فقط تصاویر اتاق، قیمت، تاریخ های آزاد برای رزرو و حتی ویو پنجره های اتاق را ببینند و اگر شما اینکار را برایشان انجام دهید متوجه میشوند برایشان ارزش قایل شده اید و با حسی خوب به سمت شما و رزرو خدمات شما خواهند آمد.

البته ما در بخش امکانات ضروری در طراحی سایت هتل همه موارد را به شما خواهیم گفت.

پس متوجه شدیم که ما باید از نگاه کاربر به سایت نگاه کنیم و همانطور که تمایل داریم در اتاقهای هتلمان حس خوب و آرامش را تجربه کنند و باز هم در آینده ما را برای اقامت انتخاب کنند؛ در سایت هتل نیز باید این حس را ایجاد کنیم تا به قدری کار کردن با سایت برایشان آسان شود که اصلا تمایل نداشته باشند به سایت رقبای ما مراجعه کنند.

به اصطلاح این موضوع در طراحی سایت UI و UX میگویند.

UI یعنی رابط کاربری و UX یعنی تجربه کاربری.

نمیخواهم موضوع را برایتان پیچیده کنم، فقط گفتم اصطلاحاتش را بشناسید، اما در نهایت این دو مفهوم باعث میشود کاربر حس خوبی از کار با سایت هتل داشته باشد.

اگر این موارد را جدی بگیرید در برند سازی شما تاثیر گذار خواهد بود.

طراحی سایت فروشگاهی

چرا به ساخت سایت برای هتل نیاز داریم؟

مهمترین دلیل این است که حداقل خودمان را درست معرفی کنیم، یادتان هست که گفتم اگر یک مسافر قرار باشد در مورد شما تحقیق کند با چه اطلاعاتی در اینترنت در مورد شما روبرو خواهد شد.

حداقل با داشتن سایت این فرصت را برای خودتان ایجاد میکنید که معرفی درست، شفاف و کامل از هتلتان داشته باشید، داستانتان را تعریف کنید، اهداف و ارزشهایتان را بیان کنید و در نهایت تصاویر، ویدیو، تور مجازی از هتلتان در اختیارشان قرار دهید.

اجازه دهید حتی قبل از اینکه وارد هتل شما شوند با دیدن این اطلاعات حس خوب تجربه حضور در هتل شما را لمس کنند.

برگ برنده در بازاریابی دیجیتال انتقال حس خوب هست و شما با دنبال کردن این مطلب کاملا متوجه خواهید شد که با چه ابزارهایی به بهترین شکل این کار را انجام دهید.

دلیل بعدی که اکثر هتلداران به عنوان اولین دلیل برای طراحی سایت هتل آنرا در نظر میگیرند شروع رقابت و بازاریابی آنلاین است، رقابتی که موفقیت در آن از تمام تصورات شما بیشتر ثروت ساز است.

اساس و زیرساخت تمام تجارت الکترونیک وب سایت شما است، شبکه های اجتماعی و هر ابزار دیگری باید مخاطبان را به سایت شما برسانند تا در سایت بتوانیم آنها را به مشتری تبدیل کنیم.

سایت ما میتواند با عبارات مختلف در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بگیرد، مثلا اگر شخصی سرچ کرد رزرو هتل در تهران، سایت ما نمایش داده شود یا اگر سرچ کرد بهترین هتل شیراز سایت ما نمایش داده شود.

آژانس علی بابا که روزی یک دفتر زیر پله بود با همین مورد توانست به گردش مالی 18000 میلیارد تومان در سال برسد.

گفتم که اعداد و ارقام در اینترنت بسیار بزرگ و غیر قابل باور هستند.

و بهترین قسمت این موضوع این است که هیچوقت برای شروع دیر نیست و اگر همین امروز شروع کنید با تصمیم گیری درست میتوانید در کمتر از یکسال به رتبه های برتر گوگل دست پیدا کنید.

دلایل برای ساخت سایت برای هتل زیاد هستند ولی همین دو دلیل کافی بود تا شما بتوانید تصمیم درست را بگیرید.

اگر تصمیم شما برای طراحی سایت هتل قطعی است به خواندن مطلب ادامه دهید چون میخواهم به شما بگویم چطور یک طراحی سایت هتل حرفه ای داشته باشید، اما اگر تصمیمتان قطعی نیست به شما پیشنهاد میکنم ادامه مطلب را دنبال نکنید.

طراحی سایت فروشگاهی

چطور با طراحی سایت هتل مشتریان هتل را افزایش دهیم؟

اجازه بدید از حاشیه های اضافی بپرهیزیم و اصلیترین راه های افزایش مسافر که به کمک سایتتون امکان پذیر میشه رو بهتون بگم.

افزایش رتبه سایت هتل در گوگل

بهترین و با ارزشترین نوع سرمایه گذاری در دنیای آنلاین با بالاترین نرخ بازگشت سرمایه سئو سایت است.

هر چه تعداد عبارتهایی که در آنها رتبه بگیرید بیشتر باشد مسافران بیشتری را جذب میکنید.

فقط یک مسئله مهم وجود دارد، این است که شما فقط زمانی دیده میشوید که در 5 لینک ابتدایی صفحه اول گوگل قرار داشته باشید.

تمام پتانسیل و سرمایه خودتان را روی این موضوع متمرکز کنید و به شما تضمین میدهیم که هیچوقت از این تصمیم پشیمان نخواهید شد.

برندسازی آنلاین

برندسازی آنلاین سایت هتل تماما به روند نرخ تبدیل سایت، مارکتینگ و طراحی سایت هتل شما بستگی دارد.

هرچه کار کردن با سایت شما راحتتر باشد و کاربر زودتر بتواند به خواسته اش برسد شما در برند سازی آنلاین موفقتر عمل کرده اید.

برندها بهترین درآمدهای آنلاین را دارند و سرعت کسب درآمد و پیشرفتشان تصاعدی است.

وقتی شما در گوگل رتبه های خوبی را بگیرید دومین حرکت عالی شما فقط برند سازی است.

با برندسازی کاری میکنید که مسافران هزاران بار از خدمات شما استفاده کنند و مشتری یکباره شما نباشند.

پس قدم اول شد گرفتن رتبه در گوگل یا همان سئو سایت و قدم دوم شد برند سازی آنلاین.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مسیرهای پر سرعتی هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید تا سرعت جذب مخاطب را افزایش دهید.

شما میتوانید با راه اندازی یک صفحه در شبکه های اجتماعی و انجام تبلیغات روند جذب را به شدت افزایش دهید.

بعد از جذب کاربران به صفحات اجتماعی خود آنها را به سایت خود ارجا دهید تا سایت شما وظیفه تبدیل کردن آنها از کاربر به مشتری را انجام دهد.

لازم نیست کاری بیشتر از این سه مرحله که گفتم انجام دهید، اگر شخصی به شما پیشنهادی فراتر از این موارد داد لازم نیست انجام دهید.

مهمترین کارها در زمان شروع کسب و کارتان در فضای مجازی همین سه مورد بود پس با دقت یکبار دیگر مرور میکنیم.

بعد از انجام طراحی سایت هتل در اولین قدم یک قرارداد سئو برای ارتقا رتبه در کلمات کلید مهم میبندید. کلماتی مثل بهترین هتل تهران، هتل 5 ستاره در تهران؛ البته اگر شهر دیگری هستید بجای تهران نام آن شهر باشد.

در قدم بعدی از کمک یک متخصص بهینه سازی نرخ تبدیل یا دیجیتال مارکتر حرفه ای کمک میگیرید تا نرخ تبدیل سایتتان را ارتقا دهد و این موضوع باعث میشود تا اگر در ازای هر 100 نفری که سایت شما را میبینند 3 نفر اتاقهایتان را رزرو میکنند بعد از بهینه سازی نرخ تبدیل در ازای هر 100 نفر 15 نفر اتاق رزرو کنند که به شدت این موضوع در رشد درآمد و کاهش هزینه ها کمک میکند. هر چقدر از درجه اهمیت این کار برای شما بگویم کم گفته ام.

در نهایت هم با تبلیغ در شبکه های اجتماعی سرعت جذب بازدید کننده را افزایش میدهید تا در زمانی که روند سئو سایت شما در حال انجام است باز هم بتوانید مشتری داشته باشید و از کسب درآمد سایتتان برای خودش هزینه کنید.

این بخش یکی از مهمترین بخش های این مطلب است پیشنهاد میکنم آنرا دو بار بخوانید.

طراحی سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت هتل

تمام نکاتی که در ادامه به شما میگویم همه مهم هستند و باید در سایت شما رعایت شود، شاید بعضی از آنها باعث شوند هزینه طراحی سایت هتل شما افزایش پیدا کند اما بودنشان به کسب درآمد آنلاین شما کمک میکند و اگر درآینده بخواهید آنها را به سایت خود اضافه کنید ممکن است هزینه ای بیشتر از طراحی آنها در همان ابتدا را در بر داشته باشد.

باز هم در جریان باشید که این موارد همه امکاناتی هستند که به انتخاب شما میتوانند وجود داشته باشند یا موجود نباشند. تصمیم گیرنده شما هستید.

افزایش راه های ایجاد اعتماد

اولین دلیل ارتباط مشتریان با سایت شما و ایجاد تعامل با سایت هتل داشتن اعتماد به این ارتباط است.

کاربر تا احساس نکند اطلاعات واقعی است، تصاویر واقعی است، واریز وجه قابل پیگیری است هیچ ارتباطی با طراحی سایت هتل نخواهد گرفت.

این ایجاد اعتماد چندین راه دارد، اولین آن ایجاد اعتماد در صحت اطلاعات اعلامی است.

مثلا اگر میگویید هتل شما 5 ستاره است و چندین مجوز بین المللی داره حتما صفحه ای در سایت وجود داشته باشد که مجوز ها، جوایز، نمادهای شما را به نمایش بگذارد.

فراموش نکنید کاربران جدید در اولین قدم در حال تحقیق در مورد شما هستند، پس باید اطلاعات کامل و با جزئیات به آنها ارائه دهید.

مثلا اگر در مورد اتاق های هتل استانداردهایی وجود دارد آنها را نمایش دهید، تصاویر کامل اتاق حتی سرویس بهداشتی، حمام، تختها، تلویزیون، میزها را کامل بگذارید.

سعی کنید اطلاعات به درستی در جای خود باشد، اینکه اطلاعات در کل سایت پراکنده شده باشد کاربر را دچار سردرگمی میکند و سریعا سایت شما را ترک خواهد کرد.

مجوزها و نماد های الکترونیکی که به کاربر این اعتماد را میدهد که پرداخت امنی خواهد داشت را به سایت خود اضافه کنید.

مهمترین این نمادها، اینماد میباشد که کاربر با دیدن آن به پرداخت خود راحتتر اعتماد میکند.

اگر طراحی وب سایت هتل شما به صورت چند زبانه انجام شده است حتما در زبانهای غیر فارسی نماد ها و مجوزهای مهم داخلی را به معرفی کنید تا مثلا یک مسافر اسپانیایی متوجه شود اینماد شما در ایران چه اعتباری دارد و اعتماد ایشان افزایش پیدا کند.

از رویدادها، همایش ها، جشن ها، اتفاقات ویدیو و تصویر در سایت هتل قرار دهید، بخصوص زمانی که هنوز برند نشده اید، به شدت به اعتماد بازدید کنندهای سایتتان کمک میکند.

اگر افراد معروف به هتل شما آماده اند از آنها بخواهید در شبکه های مجازیشان شما را معرفی کنند و ضمنا از آنها عکس و فیلم در هتل خودتان بگیرید.

برای این کار میتوانید یک قسمت کوچک از هتل را با گل و محیط سازی آماده این موضوع کنید تا هر شخص معروفی به هتل شما آمد از ایشان عکس و فیلم بگیرید و در صفحه ای از سایت به نام افراد معروف قرار دهید.

این مورد به شدت روی مخاطب های جدید شما تاثیر میگذارد، بخصوص اگر طرفدار آن شخص معروف باشند حتما از خدمات و اتاقهای شما برای اقامت استفاده میکنند.

ابزارهای رویدادی داشته باشید

ابزارهای رویدادی از هر سایت دیگری در طراحی سایت هتل مهم و ضروری است.

شما برای جذب مشتری نیاز به رویدادها دارید، تخفیف های دوره ای، مناسبتی، هدیه ای.

مثلا اگر در نزدیکی شما همایش، جشن، افتتاحیه ای قرار است برگزار شود شما میتوانید با یک پاپ آن را از چند روز قبل اطلاع رسانی کنید تا مخاطب با دیدن آن تمایل بیشتری به رزرو اتاقهای شما داشته باشد.

اگر هتلتان امکانات برگزاری همایش، جشن و رویداد خاصی را دارد حتی میتوانید تقویم رویدادی در سایتتان داشته باشید یا برای جشن های عمومی برنامه های ویژه ای داشته باشید که هر سال برگزار شود و مخاطبها به شدت با این موارد ارتباط میگیرند.

بخش رویدادها و ابزارهای آن به شدت در تبدیل بازدید کننده به یک مشتری به شما کمک خواهد کرد.

بخش مشتریان سازمانی

اگر میتوانید با سازمان ها و شرکت های بزرگ کار کنید حتما این بخش را در سایت خود داشته باشید.

این بخش کمک میکند که سازمانها با شما قرارداد های با ارزشی ببندند.

همه سازمانها و شرکتهای بزرگ تمایل دارند که از چنین خدماتی استفاده کنند و برای نیروهای انسانی خود با داشتن قرار داد تخفیف یا شرایط ویژه تری برای استفاده از خدمات شما را بگیرند.

بخصوص اگر در شهرهای توریستی هستید مثل تهران، شیراز، اصفهان، مازندران و … این بخش میتواند جذب مشتری فوق العاده را برای شما رقم بزند.

سفر مجازی در طراحی سایت هتل

این بخش جدید اما اعتماد کاربر را به صد در صد میرساند.

به صورت کلی اینترنت و فضای مجازی هیچوقت نمیتواند جای تجربه حضور در محلی را بگیرد، هر چقدر عکس نشان دهیم، ویدیو قرار دهیم باز هم مخاطب حس میکند ممکند از ما در معرفی خدماتمان اقراق کنیم و همه چیز به آن خوبی که ما میگوییم نباشد.

تنها چیزی که میتواند این حس را که شاید ما اغراق کرده ایم را از بین ببرد تور مجازی به محیط ما است.

در این سیستم که در طراحی سایت هتل از آن استفاده میشود کاربر قدم به قدم از درب ورود میتواند در هتل بچرخد، به هر سمتی که میخواهد برود، به صورت 360 درجه محیط ها را ببیند و دیگر هیچ سوالی برایش باقی نخواهد ماند.

عملا بعد از این سفر مجازی کاربر سایت دیگر برای رزرو اتاق آماده میشود و عملا تحقیقاتش در مورد هتل شما به پایان میرسد.

امکانات هتل

همه افراد و بخصوص مشتریان پولدار هتل را فقط به عنوان اتاقی جهت اقامت که شب به آنجا برای خواب برمیگردند نمیبینند.

اگر هتل شما امکاناتی مثل نمایشگاه، موزه، تفریحات، رستوران، کافه، سینما، آکواریوم و … دارد حتما آنها را در بخشی ویژه معرفی کنید.

 بعضی افراد تفریح اصلیشان هتل گردی است و شاید اصلا از هتل خارج نشوند.

حتی اگر سلف سرویس صبحانه دارید، باور کنید اگر عکس غذا ها و خوراکی هایی که در تایم صبحانه ارائه میدهید را قرار دهید روی حس مخاطب تاثیر میگذارد.

تصویر یک املت خوشمزه که جزو صبحانه های یک هتل بود توانسته بود رزرو اتاقهای آن هتل را 5 درصد افزایش دهد.

شاید برایتان سوال پیش آید ما این آمارها را از کجا داریم؛ ما تمام سایتهای مشتریانمان را به سیستم های آنالیزی و تحلیلی متصل میکنیم تا کاملا متوجه شوند کاربران در سایتشان چه کارهایی انجام میدهند.

به همین صورت ما متوجه شدیم در یک هتل بازدید کننده ها بعد از دیدن عکس املت مستقیما به صفحه رزرو اتاق رفته و اتاقشان را رزرو کرده بودند و جالب اینجاست نرخ تبدیل این موضوع 80 درصد بوده است.

پس حتما تمام امکانات هتل را معرفی کنید حتی آنهایی که برای شما معمولی و ساده هستند برای مشتریان جالب و دلیل رزرو اتاقهای شما هستند.

نزدیکترین مراکز

قطعا شما بهتر از من میدانید که بودن هتل نزدیک مراکز مهم چقدر در جذب مشتری آن تاثیر گذار است.

پس در سایت هم باید این مراکز معرفی شوند تا مسافران شما بدانند گرفتن هتل در اتاق شما چقدر میتواند در دستیابی آنها به مراکز مهم اداری یا گردشگری یا شهری تاثیر گذار باشد.

بخشی را در طراحی وب سایت هتل خود در نظر بگیرید که مراکز گردشگری را نزدیک شما را معرفی کند.

این بخش هم میتواند به سئو سایت شما کمک کند و هم به تمایل مخاطب در رزرو اتاق.

نظرات و توصیفات میهمانان

مردم حتی برای خرید یک غذای ساده زیر 100 هزار تومان هم نظرات دیگران را مد نظر قرار میدهند.

چرا میخواهید اجازه دهید نظرات میهمانان شما را در سایتهای دیگر جستجو کنند، خودتا در طراحی سایت هتل بخشی را برای این موضوع در نظر بگیرید و تمام نظرات و توصیفات میهمانانتان را آنجا قرار دهید.

میهمانان شما میتوانند از طریق شبکه های اجتماعی یا بخش نظرات سایت، تجربیات، خاطرات و حسهای خوبی که در هتل شما داشته اند را برای شما بفرستند.

حتی شما میتوانید در پایان اقامتشان در هتلتان از آنها در لابی هتل فیلمی تهیه کنید که نظرشان از خدمات و امکانات هتلتان را بیان کنند.

طراحی سایت فروشگاهی

بخش های اصلی طراحی سایت هتل

صفحه اتاق ها

برای هر نوع از اتاقهای هتل یک صفحه داشته باشید؛ اتاق با تخت تک نفره یک صفحه معرفی، اتاق با تخت دو نفره یک صفحه، سوئیت یک صفحه.

در صفحه هر کدام هم چند بخش مهم باید باشد، بخش گالری تصاویر، از جز به جز اتاق و امکاناتش عکس قرار بدید و اگر میخواهید نتیجه بهتر بگیرید از اتاق فیلم بگیرید و فیلم را هم در همان صفحه قرار دهید، حتی ویو پنجره های اتاق را هم نشان دهید.

بخش دیگر توضیحات نوشتاری است که نمیتوان آنها را در عکس یا ویدیو بیان کرد، مثلا امکاناتی که به اتاق تعلق گرفته، وسایلی که در یخچال قرار میدهید، رسیدگی ها و ساعتهایی که به اتاق سرویس نظافتی ارائه میشود.

بخش دیگر قیمت و شرایط رزرو و روزهای آزاد برای رزرو اتاق است که کاربر اگر خواست اتاق را رزرو کند بتواند در همین صفحه این کار را انجام دهد.

در طراحی سایت هتل ما بخش رزرو  را به صورت استیکی (چسبان) به پایین یا کنار صفحه انجام میدهیم که کاربر هر جای صفحه که حس کرد توانسته اعتماد کند و آماده رزرو اتاق هست اقدام کند.

شاید باور نکنید اما در رقابت آنلاین حتی یکی کلیک کمتر باعث افزایش مشتریان شما میشود، در همین مورد رزرو به صورت استیکی تعداد رزروهای یک هتل 35 درصد افزایش پیدا کرده بود.

پس این موارد را اصلا دست کم نگیرید و حتما در طراحی سایت هتل رعایت کنید.

بخش دیگر قوانین اتاق هست که باید کاملا شفاف نوشته شود تا مسافر بداند رزرو اتاق با چه قوانینی امکان پذیر است.

شاید شما در ابتدا فکر کنید که اگر قوانین را بیان کنید ممکن است مخاطب کمی بترسد و از رزرو اتاق خود داری کند اما باور کنید وجود قوانین حتی از نوع سختگیرانه از نبودش تاثیر بهتری روی رزرو و برند سازی شما دارد.

صفحه مجوزها و نمادها

تمامی نمادهای داخل و خارجی را در این بخش قرار دهید، روی اعتماد کاربران سایتتان بسیار تاثیر گذار است و تمام این مدارک را به زبان های سایتتان ترجمه کنید.

مثلا مجوزهای خارجی به زبان فارسی و مجوزهای ایرانی به زبانهای انگلیسی و عربی و ضمنا ارزش هر کدام از این مجوز ها و نمادها را توضیح دهید.

صفحه امکانات هتل

در این بخش تمامی امکانات هتل را قرار دهید، حتی ساده ترین آنها را، از امکانات تفریحی، گردشی، نمایشی، رفاهی و حتی غذاهایی که ارائه میشود.

کوچکترین جزئیات میتواند نظر کاربران را برای اینکه اتاقهای شما را رزرو کند مورد تاثیر قرار دهد.

صفحه رویدادها در طراحی سایت هتل

این صفحه میتونه یکی از تبدیل کننده ترین صفحات در طراحی سایت برای هتل یا اقامتگاه باشه که کاربران بعد از دیدنش به رزرو اتاقهای شما تمایل پیدا کنند.

اگر هتل چند ستاره هستید که قطعا رویدادها و همایش و سمینارهای مختلفی را برگزار میکنید و این صفحه پر از رویداد خواهد بود.

اما اگر هتل کوچکی هستی یا اقامتگاه هستید میتوانید برای جشن های عمومی برنامه های خاصی طراحی کنید و اگر هر سال آنها را برگزار کنید به صورت اتوماتیک مردم برای آن رویداد اتاقهای شما را رزرو خواهند کرد.

صفحه جاذبه های گردشگری

این صفحه به شدت برای سئو سایت و ارتقا رتبه سایت هتل در گوگل و بقیه موتورهای جستجو مهم هست و باید حتما این بخش را داشته باشید.

در این بخش شما با معرفی جاذبه های گردشگری اطراف هتلتان در گوگل رتبه میگیرید و بازدید کننده بیشتر جذب میکنید.

در میان مطالب این صفحات هم هتل خود را به عنوان محل اقامتی نزدیک به آن جاذبه های گردشگری یا برگزار کننده تورهای آن مراکز گردشگری معرفی میکنید.

زمانی که صفحات این بخش شروع به رتبه گرفتن کنند تازه متوجه میشوید چه کانال بازاریابی آنلاین فوق العاده ای را ایجاد کرده اید و دیگر نه تنها جاذبه های اطراف خود بلکه استان و کشور را نیز اطلاع رسانی میکنید.

بخش تشریفات در طراحی سایت هتل

این بخش برای مشتریانی ایجاد شده است که تمایل دارند خدمات بیشتری از هتل دریافت کنند و جزو مشتریان VIP یا CIP هتل قرار میگیرند.

در این بخش خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، یا ترانسفر نمایشگاهی ارائه میشود که توسط میهمان یا به سفارش ایشان قابل رزرو است.

البته خدمات ارائه شده به این دسته از میهمانان در هر هتلی با توجه به امکانات هتل متفاوت است و میتوان آنها را بر اساس نیاز هتل در طراحی سایت هتلها به ایجاد کرد.

درباره هتل

این بخش با توجه به هر هتل میتواند تعدادی زیر مجموعه داشته باشد مانند:

 • تاریخچه هتل
 • هتل در یک نگاه
 • اعضای هیئت مدیره
 • ساختار سازمانی
 • استانداردها
 •  و …

درباره هتل یکی از مهمترین بخش های ایجاد اعتماد در بازدید کننده های جدید است.

سعی کنید در بخش تاریخچه هتل داستانی زیبا بیان کنید، این داستان برند شما را میسازد و مخاطبها با خواندن داستان شما با شما ارتباط میگیرند و اگر در داستان شما حس همزاد پنداری داشته باشند این ارتباط قویتر و تاثیر گذارتر خواهد بود.

سیستم رزرواسیون هتل

تمام بخشهایی که در طراحی سایت هتل قرار دادیم برای جذب و تبدیل کردن بازدید کننده به میهمان بود.

زمانی که بازدید کننده تصمیم گرفت هتل شما را برای اقامت خود انتخاب کنم باید وارد سامانه رزرواسیون هتل شما شود، اگر گروه هتل هستید یکی از هتلهای شما را انتخاب کند.

در قدم بعد تاریخ مد نظر را انتخاب کرده و سیستم به صورت اتوماتیک به ایشان نشان دهد و آن تاریخ کدام نوع از اتاقها و یا سوئیت ها امکان رزرو را دارد.

بعد از انتخاب اتاق با دریافت اطلاعات میهمان رزرو را تکمیل و ایشان را به درگاه های پرداخت داخلی یا خارجی منتقل نماید.

این سامانه که به نام سامانه رزرواسیون هتل شناخته میشود، نرم افزاری انلاین است که به کد نویسی اختصاصی داشته و بر اساس نیازهای هتل ایجاد میگردد.

میتوان به سیستم رزرواسیون هتل، نرم افزا آنلاین CRM ( مدیریت ارتباطات با مشتریان ) نیز متصل کرد تا خدمات بهتری به مشتریان هتل ارائه داد.

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت هتل چند زبانه

یکی از مهمترین موارد در طراحی وب سایت برای هتل چند زبانه بودن آن است، بخصوص اگر شما میهمانانی بین المللی دارید.

میهمانان خارجی حتی اگر مستقیما در سایت خود شما اتاقها را رزرو نکنند باز هم برای تحقیق به سایت شما مراجعه میکنند.

البته اگر شما به سیستم های مالی بین المللی متصل هستید ما میتوانیم این سیستم ها را به سایتتان متصل کنیم تا میهمانان خارجی مستقیما از سایت خودتان رزرو اتاق را انجام دهند.

در حال حاضر امکاناتی فراهم است که شما بتوانید وقتی صفحات فارسی در سایت خود ایجاد میکنید، همان صفحه در همان لحظه به زبانهای دیگر ایجاد شود و شما مجبور نباشید برای هر زبان جداگانه صفحه ای ایجاد کنید.

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

7 پاسخ

 1. طراحی سایت اقامتگاه هم انجام میدید شما؟ چطور باید هماهنگ کنم؟

 2. سلام وقت بخیر، برای طراحی سایت هتل باید حتما سیستم رزرواسیون هتل هم وجود داشته باشه یا میشه فقط در سایت اطلاعات هتل و مراکز گردشگری منطقه قرار بدیم؟

  1. سلام، انتخاب امکانات در طراحی سایت هتل کاملا وابسته به نیازهای شما از سایت هست و اگر امروز نخواهید سیستم رزرواسیون داشته باشید میتوانید این امکان را در آینده به سایت خود اضافه کنید.

 3. وقت بخیر. من میخام یک سایت با وردپرس طراحی کنم برای هتل. که سیستم رزرواسیون هم داشته باشه که فرمودید کدنویسی نیاز داره. و همچنین قصد دارم بعدها امکان رزرو و خریدو فروش تور و خرید انلاین بلیط روهم به سایت اضافه کنم. سوالاتی که داشتم:
  ۱- افزونه ای وجود نداره که بشه برای رزرواسیون هتل استفاده کرد نیازی به برنامه نویسی نباشه ؟
  ۲- برای خرید انلاین بلیط باید سایت رو به api سامانه متصل کنم که نیاز به برنامه نویسی داره، هزینه اون چقدر میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
لطفا اطلاعات تماس خورد را وارد نمایید تا برای هماهنگی مشاوره با شما تماس بگیریم
طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن
با ما تماس بگیرید

شماره تماس

ورود به سایت