آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت روشن

68 995 910 - 021
لوگو طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن

داستان سرایی برند یکی از 5 راز برندسازی

داستان سرایی برند چه فایده ای دارد؟

بجز ارائه خدمات و محصولات با کیفیت، چه چیزهای دیگری می‌توانند به یک کسب و کار ناشناخته کمک کنند تا به یک کسب و کار معروف و موفق تبدیل شود؟ با توجه به بررسی دقیق تر، می‌توان متوجه شد که یکی از قوی‌ترین عوامل موفقیت یک برند، داستان آن است. داستان‌های یک برند وارد ذهن ناخودآگاه مشتری می‌شوند و باعث افزایش علاقه او به برند شما می‌شوند. بنابراین، ساختن پیوندی بین داستان خاصی و کسب و کار شما، می‌تواند احتمال موفقیت و بقای برند شما در ذهن مشتری را افزایش دهد. به همین دلیل، ساختن داستان برای ارتباط بیشتر با مخاطب، یکی از امور مهم و ضروری در ساخت برند است.

 

 

داستان به برند شما کاراکتر میدهد

انسان‌ها به دنبال شنیدن داستان‌ها و افسانه‌های زیبا هستند تا از آن‌ها لذت ببرند. داستان‌گویی از قرن‌ها پیش تا به امروز یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین شیوه‌های سرگرمی برای انسان‌ها بوده است. داستان‌ها حاوی اطلاعات مهمی هستند که به صورت الهام بخش و آموزنده به شنونده منتقل می‌شوند. در دنیای امروز نیز، فیلم‌ها، کتاب‌ها و حتی اخبار به گونه‌ای طراحی و ارائه می‌شوند که در ذهن مخاطبان باقی بمانند. داستان‌هایی که با کسب و کارتان پیوند می‌خورند می‌توانند به راحتی وارد ذهن ناخودآگاه مشتریان بالقوه‌تان شده و به باورهایشان تبدیل شوند. در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید محصول یا استفاده از خدمات یک شرکت، مخاطبان فقط از قدرت منطق خود استفاده نمی‌کنند، بلکه باورهای درونی خود نیز در این تصمیم‌گیری نقش مهمی دارند.

ذهن ناخودآگاه ما از طریق تصاویر، استعاره‌ها، و تشبیهات با ذهن خودآگاه ما ارتباط برقرار می‌کند. این تصاویر و داستان‌ها که در عمق وجودمان نقش بسته‌اند، به ما در هدایت رفتارهایمان کمک می‌کنند. به عنوان مثال، وقتی در مورد یک شغل خسته کننده فکر می‌کنیم، ممکن است تصویری از خودمان را به گونه‌ای تصور کنیم که در حال انجام آن فعالیت با خستگی و ناراحتی هستیم.

اگر ما باور داشته باشیم که تلاش‌هایمان حتما به موفقیت منجر خواهد شد، ذهن ناخودآگاه ما ممکن است تصویری از موفقیت را در ذهنمان ایجاد کند. برای اینکه برند شما برای مشتریان جذاب باشد، می‌توانید یک داستان خلاق و الهام‌بخش ایجاد کنید. با خلق یک داستان منحصر به فرد، ذهن مخاطبان با برند شما درگیر خواهد شد و این درگیری ذهنی می‌تواند در انتخاب خدمات یا محصولات شما تأثیرگذار باشد.

در واقع، اهمیت داستان‌سرایی برند به قدری بالاست که به عنوان یکی از پنج راز برندسازی که هر کسب و کار باید بداند، شناخته می‌شود. برای اینکه برندتان در ذهن مشتریان باقی بماند، بهتر است از قدرت داستان‌سرایی استفاده کنید و داستانی را برای برندتان ایجاد کنید که باعث جذب مشتریان بیشتر شود.

شنیدن داستان موفقیت لذت بخش است

بشر به صورت ناخودآگاه از داستان‌هایی که درباره غلبه بر موانع و دستیابی به موفقیت‌هاست، لذت می‌برد. آن‌ها از شنیدن داستان‌هایی که محتوی پیروزی در برابر مشکلات و بهبود وضعیت‌ها هستند، خوش‌شان می‌آید. علت این مساله در طرز فکر بشر است؛ او برای بهبود و پیشرفت خود، دائما به دنبال راه‌هایی است تا به هدف خود برسد و ماجراهایی که شامل تلاش‌های ابتدایی و سختی هستند، به عنوان یک الهام‌بخش برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، به آن‌ها انگیزه می‌دهد. در این حالت، ترشح هورمون‌های شادی‌آور در بدن آن‌ها فعال می‌شود و آن‌ها لذت بیشتری از زندگی می‌برند.

 

 

داستان واقعی برند را بگویید

برای جذب مخاطبان و ایجاد ارتباط با آن‌ها، داستان‌هایی که با برند خود پیوند می‌زنید باید درست و معتبر باشند. این امر بسیار مهم است زیرا اگر داستان شما درست نباشد، مخاطبان قادر به اطمینان از صحت و قابل اعتماد بودن برند شما نخواهند بود.

همچنین، باید به خاطر داشته باشید که آدم‌ها به دنبال واقعیت هستند و به دنبال برندهایی که وفادار به حقایق هستند. بنابراین، به جای استفاده از قوه‌ی تخیل، سعی کنید داستان خود را بر اساس واقعیت‌ها و حقایق بسازید. این کار باعث می‌شود که مخاطبان به شما و برند شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

همچنین، برای جلب توجه مخاطبان، می‌توانید از داستان‌های واقعی که نشان دهنده‌ی تجربیات شما و مشتریان قبلی شما هستند، استفاده کنید. این داستان‌ها می‌توانند نشان دهنده‌ی توانایی‌های شما و کیفیت برند شما باشند و به شما کمک می‌کنند تا ارتباطی خوبی بین شما و مخاطبان ایجاد شود.

داستان ما چطور شروع میشود

این داستان از آن زمان آغاز می‌شود که فقط یک اندیشه در ذهن شما وجود داشت؛ اندیشه‌ای در مورد کسب و کار خودتان. این داستان از زمان کاشت اولین بذر در ذهن شما شروع می‌شود و از آنجا که آن بذر روییده و شروع به رشد کرد، داستان ادامه پیدا می‌کند.

در ابتدا، تنها یک امید در قلب شما بود. شما می‌خواستید زندگی خود را تغییر دهید و در عین حال به دیگران کمک کنید. شاید این هدف را از طریق کسب و کارتان به دست آوردید. شاید به دنبال حل مشکلی می‌گشتید که با کسب و کار شما قابل حل باشد.

در داستان خود، این همه موضوعات را در نظر بگیرید و تلاش خود را برای پیشرفت و غلبه بر مشکلات بیان کنید. در نهایت، شاید به یک شخصیت مشهور تبدیل شوید و اسم شما به عنوان یکی از شجاع‌ترین و قهرمانان زندگی واقعی و داستانی برای همیشه در تاریخ ثبت شود.

 

 

داستان سرایی برند کلید ارتباطات بهتر

بسیاری از صاحبان کسب و کار تمایلی به بازگویی داستان شکل‌گیری و رشد برند خود ندارند. آن‌ها نمی‌‌‌‌خواهند همه‌ی جزییات را در مورد خودشان بگویند؛ به جز مواردی که به موفقیت آن‌ها منجر شده باشند. هم‌چنین، آن‌ها نمی‌خواهند به مواردی اشاره کنند که ضعف‌شان را نشان می‌دهند؛ بنابراین، آن‌ها ترجیح می‌دهند کشمکش‌ها و چالش‌های‌شان را تعریف نکنند. با وجود این، اگر گاهی اوقات به دیگران اجازه دهید متوجه شوند که این کسب و کار چه‌قدر برای‌تان ارزشمند است، زیرا برای رشد آن بسیار تلاش کرده و سختی کشیده‌اید، می‌توانید از فواید آن بهره‌مند شوید.

اگر مشتریان بالقوه قادر باشند خودشان را به جای شما بگذارند، حتماً علاقه‌مند به حمایت از برند شما خواهند شد. هم‌چنین، آن‌ها شما را به خاطر انرژی و سرمایه‌ای که برای انجام این کار صرف کرده‌اید، تحسین خواهند کرد؛ چرا که این انرژی و سرمایه نشان می‌دهد که شما برای تولید و ارائه‌ی محصولات و خدمات باکیفیت، تلاش بسیاری کرده‌اید. داستان‌های دوران ابتدایی و ضعیف کسب و کارتان، موانع و دستاوردهایتان را برای مخاطبان خود بازگو کنید تا آن‌ها در سفر پیشرفت و موفقیت شما همراهیتان کنند.

با استفاده از وب‌سایت کسب و کارتان، می‌توانید داستان‌های واقعی و رازهای پشت پرده آن را بازگو کنید. این کار می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغاتی مفید باشد. به مخاطبان خود بگویید که برای رسیدن به اینجایی که هستید، چه تلاش‌هایی کرده‌اید و چه چالش‌هایی را پشت سر گذاشته‌اید. با این کار، مخاطبان اعتماد بیشتری به برند شما خواهند داشت و برای پیشرفت و رشد آن نیز تلاش بیشتری خواهند کرد.

همچنین، بازگو کردن داستان‌های کسب و کار، به شما انگیزه می‌دهد و اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد. این اعتماد به نفس می‌تواند در هنگام هدایت کارمندانتان به سمت جلو، به شما کمک کند.

همچنین، با مرور داستان‌های خود می‌توانید دستاوردهای کوچک و بزرگ خود را شناسایی کنید. این داستان‌ها می‌توانند به عنوان منبع الهام‌بخش برای مشتریان، کارمندان و حتی خودتان باشند. در نهایت، بازگو کردن داستان‌های کسب و کار، به شما کمک می‌کند تا ارتباط خود با مشتریان و کارمندانتان را بهبود بخشید و روابط پایدار و موثری را با آن‌ها برقرار کنید.

فهرست مطالب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
خبرنامه مجله کسب وکار اینترنتی و درآمدزایی آنلاین

با عضویت در خبرنامه، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه پولسازی اینترنتی دریافت کنید

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
لطفا اطلاعات تماس خورد را وارد نمایید تا برای هماهنگی مشاوره با شما تماس بگیریم
طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن
با ما تماس بگیرید

شماره تماس

ورود به سایت