آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت روشن

905 18 910 - 021
لوگو طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن

هزینه تبلیغات اینستاگرام و 3 روش تضمینی کاهش هزینه تبلیغات

اجازه بدید در شروع این مطلب مهمترین سوال موجود در این صفحه یعنی هزینه تبلیغات اینستاگرام رو پاسخگو باشم.

اگر میخواهید فقط بدونید قیمت تبلیغات در اینستاگرام چقدر هست، بعد از خواندن بخش اول مطلب از صفحه خارج بشید اما اگر واقعا تصمیم جدی برای تبلیغات اینستاگرام دارید حتما بخش دوم رو بخونید چون نکاتی رو گفتیم که با رعایت کردنشون میتونید هزینه تبلیغات در اینستاگرام رو کاهش بدید و جذبی چند برابر از تبلیغات در اینستاگرام رو تجربه کنید.

در ابتدا پیج های تبلیغاتی رو به چهار دسته برای شما تقسیم میکنم.

انواع پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

پیج هایی با هزینه تبلیغ کم که بهشون میگیم پیج های عمومی و قیمت تبلیغات اینستاگرام در آنها از 30 هزار تومان شروع شده و تا 3 میلیون تومان افزایش پیدا میکنه.

پیج هایی با تعرفه تبلیغ مناسب که بهشون میگیم پیج های واینری و تعرفه تبلیغات اینستاگرام در آنها از 150 هزار تومان شرو شده و تا 8 میلیون تومان افزایش پیدا میکنه.

پیج هایی که قیمت تبلیغ بالایی دارن و تبلیغ کردن در اونها حتما نیاز به تخصص داره که بهشون میگیم پیج های بلاگری و هزینه تبلیغات اینستاگرام در آنها از 500 هزار تومان شروع شده و تا 60 میلیون تومان فزایش پیدا میکنه.

دسته آخر پیج هایی هستن که باز هم هزینه تبلیغات در آنها بسیار بالا هست و مستلزم داشتن دانش کافی برای همکاری با آنها هستید که به آنها پیج های اینفلوئنسری میگیم و هزینه تبلیغات در آنها از 1 میلیون تومان شروع میشه و تا 500 میلیون تومان افزایش پیدا میکنه.

در صورتی که تمایل دارید لیست رایگان هزینه تبلیغات 300 پیج عمومی، 100 پیج واینری و 100 پیج بلاگری رو دریافت کنید لطفا اینجا کلیک کنید.

کاهش قیمت تبلیغات اینستاگرام چطور اتفاق میوفته؟

دوستان عزیزم با کارهایی که در ادامه میگم هزینه کمپین تبلیغاتی شما کمتر نمیشه اما با تکنیک ها و استراتژی های بعدی چون جذب بهتری بوجود میاد هزینه جذب هر فالوور کاهش پیدا میکنه و شما با مبلغ کمتری در تبلیغات گسترده اینستاگرام خود فالوور بیشتری دریافت میکنید که به این شکل کاهش هزینه صورت میگیره.

با مثالی توضیح میدم که شما راحتتر متوجه منظرم بشید.

فرض کنید علی یک پیج فروش کیف زنانه داره و هیچ دانشی از تبلیغات در اینستاگرام نداره، چند عکس از کیف ها رو کنار هم قرار میده و یک آهنگ روی عکسها قرار میده و روی عکس ها هم مینویسه “فروش کیف زنانه با بهترین قیمت، ما را فالوو کنید”.

علی حالا یک بنر تبلیغاتی داره که میخواد برای چندتا پیج بفرسته تا با قرار دادن این بنر در استوری تبلیغات کسب و کار علی رو انجام بدن.

علی به 5 پیج مبلغ 500 هزار تومان پرداخت میکنه تا 24 ساعت تبلیغش نمایش داده بشه.

بعد از 24 ساعت 250 فالوور به پیج علی اضافه شده. یعنی 2.5 میلیون که علی پرداخت کرده در نهایت 250 فالوور گرفته و هر فالوور برای علی 10 هزار تومان هزینه برداشته.

حالا اگر پیج علی برای زمان تبلیغ آماده تر بود و حالت تبدیل کنندگی بهتری داشت و فقط 20 درصد تاثیر بهتری میذاشت هر فالوور برای علی 8 هزار تومان میشد.

اگر بنر تبلیغاتی علی جذاب تر و خلاقانه تر درست میشد به طوری که فقط 30 درصد تاثیر بهتری بذاره هر فالوور برای علی 5 هزار تومان میشد.

اگر علی پرسونا مخاطب خودشو بهتر شناسایی میکرد و این موضوع فقط 20 درصد باعث میشد محیط تبلیغاتی مناسبری رو انتخاب کنه هزینه هر فالوور برای علی 4 هزار تومان میشد.

2 برابر شدن تاثیر تبلیغات اینستاگرام

توجه کردید، با همین تاثیرات و تغییر در نرخ تبدیلهای کوچک علی توانسته تا الان تاثیر تبلیغاتش رو 2 برابر کنه و هزینه تبلیغاتش کمتر از نصف حالت قبلی بشه.

شما هم میتونید این کارو انجام بدید فقط لازمه که بدونید باید روی کدوم قسمتها وقت بذارید و چه ابزارها و دانشی به شما برای رسیدن به این هدف کمک میکنه.

قبل از ادامه این بحث بگم که میلاد روشن که متخصص فروش اینترنتی هم هست، شماره یک تبلیغات اینستاگرام هست و اگر دوست داشته باشید تا مشاوره تبلیغات اینستاگرام داشته باشید بهترین راهکارهارو به شما ارائه میشده.

بخش های تاثیر گذار روی جذب و تبدیل تبلیغ در اینستاگرام

آمادگی پیج برای تبلیغات

هر چقدر از مهم بودن این موضوع براتون بگم بازم کمه، دوستان عزیزم اگر راغبترین مشتری ها هم به پیج شما بیان و پیج شما آماده نباشه اونهارو از دست میدید و تمام تلاش و هزینه شما برای تبلیغات بی اثر هست.

خواهشی که ازتون دارم عجله نکنید، با آرامش کارهایی که میگم رو انجام بدید و پیجتون رو به این شکل برای تبلیغ آماده کنید:

قبل از گفتن راه کارها اگر دلتون میخواد این اطلاعات رو به صورت ویدیویی و کاملتر ببینید که رایگان هم هست به صفحه دوره رایگان تبلیغات میلاد روشن مراجعه کنید.

تصویر پروفایل:

اگر برندسازی شخصی انجام میدید حتما تصویر خودتون روی پروفایل باشه و اگر برندسازی شرکتی انجام میدید لوگو شما میتونه به عنوان تصویر پروفایلتون استفاده بشه.

بایو پیج:

بایو مهمترین بخشه چون اول از همه دیده میشه پس خیلی مهمه که چی مینویسید و باید بدونید محدودیت در تعداد کاراکتر دارید این مواردی که میگم رو حتما داخل بایو بنویسید.

  • مزیت های رقابتیتون
  • مزیت هایی که شخص از فالو کردن شما بدست میاره
  • ارجا دادن شخص به یکی از هایلایتهاتون

حالا چرا ارجا بدید به هایلایت چون اونجا فضایی بیشتری دارید که خودتون رو درست معرفی کنید و مزیت های رقابتیتون رو بگید.

هایلایت ها:

تعداد هایلایتهاتون بهتره خیلی زیاد و گیج کننده نباشه اما حداقل این سه هایلایتی که میگم رو باید داشته باشید چون اگر این هایلایت وجود نداشته باشه بعدا خیلی در روند ارتباط با فالوور به مشکل میخورید.

  • هایلایت درباره ما
  • هایلایت درباره محصول
  • هایلایت رضایت مشتریان

انتخاب اسم این سه هایلایت به عهده خودتون هست و بهتره خلاقانه انتخابش کنید چون اسمش به شدت روی اینکه ببیننش تاثیر میذاره.

حالا چرا باید این سه هایلایت حتما وجود داشته باشه؟؟؟

تو هایلایت اول شما باید خودتون و مجموعتون و مزیت های رقابتیتون رو معرفی کنید. این کار باعث میشه که فالوور با شما و داستان بیزینستون آشنا بشه و حس غریبگی که به شما داشت برطرف بشه و اعتمادش به شما و فعالیتتون بیشتر بشه.

تو هایلایت دوم شما سوالات پر تکراری که در مورد محصول یا خدماتتون هست رو پاسخگویی میکنید. هر سوالی که فکر میکنید ممکنه فالوور از شما بپرسه به همراه سوالاتی که تا امروز از شما پرسیده شده رو اسکرین میکنید و پاسخش رو در همون اسکرین قرار میدید و بعد در هایلایت قرارش میدید. این هایلایت باعث ایجاد اعتماد به محصول یا خدماتتون میشه.

تو هایلایت سوم شما باید رضایت مشتریاتون رو نشون بدید، اگر این نمایش رضایت به صورت ویدیویی و در محل کار خودتون باشه خیلی بهتره اما اگر نشد بگید خود مشتری یه ویدیو در کنار محصول شما بگیره و براتون ارسال کنید یا ازش عکس بگیره و بفرسته، این هایلایت خیلی خیلی مهمه چون باعث ایجاد اعتماد فالوور های شما برای پرداخت وجه میشه و هر چقدر از محتواهای ویدیویی و بیشتری استفاده کنید اعتماد فالوور بالاتر میره.

پست ها:

با امکانات جدید اینستاگرام شما خیلی راحت میتونید 9 پست بالای پیج که توی نگاه اول به چشم مخاطب میاد رو مرتب کنید.

برای انجام این کار شما باید توی ردیف اول که میشه 3 پست رو پین کرد، بهترین پستهایی که حالت تبدیل کنندگی خوبی دارن، محتوای قوی دارن، یا به هر دلیلی فالوورهاتون خوب با اونها ارتباط گرفتن رو پین کنید.

اینطوری ردیف اول آماده شده و باید بریم سراغ دو ردیف بعدی یا همون 6 پست بعدی؛ توی این 6 پست هر محتوایی که ضعیف هست یا فالوورهاتون زیاد باهاش ارتباط نگرفتن رو آرشیو کنید.

هر چندتا پست که لازمه آرشیو کنید تا در نهایت 6 پست ردیف 2 و 3، بهترین پستهای شما باشن. بعدا میتونید پستهایی که آرشیو کردید رو برگردونید اما چون الان دارید برای تبلیغات آماده میشید این کارها مهمه و باید انجامشون بدید.

با این کار پست که مهمترین آیتم در تبدیل بازدید کننده جدید به فالوور هست رو در بهترین حالت خودش قرار دادید.

با این کارهایی که کردید پیج شما به شکل خیلی خوبی عمل میکنه ولی باز هم میتونه از این بهتر بشه که پیشنهاد میکنم حتما دوره رایگان تبلیغات میلاد روشن رو بگیرد و ببینید که دیگه حالت تبدیل کنندگی پیجتون در وضعیت فوق العاده عالی قرار بگیره.

خب حالا ببینید اگر با همین کارهایی خیلی مهمی که الان در بخش اول گفتم فقط بتونید حالت تبدیل کنندگی پیجتون رو از 10 درصد به 50 درصد برسونید یعنی شما هزینه تبلیغات اینستاگرام پیجتون رو 5 برابر کاهش دادید و اگر قرار بود هر فالووری برای شما 5 هزار تومان بیوفته با این نرخ تبدیل جدید به هر فالووری 1000 تومان دست پیدا کردید.

دوستان عزیز من میلاد روشن هستم و این مطلب رو برای شما آماده کردم که ببینید اگر یک مشاور تبلیغات اینستاگرام در کنارتون باشه چقدر میتونه روی نتایج شما از تبلیغات اینستاگرام تاثیر بذاره و نیاز نباشه همه کارهارو با آزمون و خطا و از دست رفتن زمان و پولتون انجام بدید.

آمادگی در زمان تبلیغ

دومین مورد آمادگی شما در روز تبلیغ هست که خیلی موضوع مهمی هست و باید دو مورد در روز تبلیغ حتما آماده باشه.

استوری:

در روز تبلیغ اصلا بلاگری نکنید، از سفری که رفتید یا مهمونی که رفتید یا غذا درست کردن استوری نذارید، استوری های فان نذارید، استوری های نا مرتبط نذارید.

امروز پیج شما بخاطر تبلیغ میهمان های جدید داره که با شما و فضای پیجتون آشنا نیستن و این درست نیست که وقتی وارد پیج شما میشن مطالب نامرتبط در استوری باشه و دیدن این مطالب پیج شما رو سطحی و بی کیفیت نشون میده.

این تیپ محتوا در نگاه اول به مخاطب های جدید این حس رو میده که قراره داخل این پیج با محتواهای نامربوط به موضوعی که اونها با دیدن تبلیغ به پیجتون اومدن وقتشون هدر بشه.

پس اصلا در روز تبلیغ محتواهای ذکر شده رو نذارید اما حتما سوال شما این هست که پس چه محتوایی برای روز تبلیغ مناسبه که برای استوری گذاشته بشه.

باید استوری های شما در روز تبلیغ متمرکز بشه روی معرفی محصولاتتون، سوالات پر تکرار محصول یا خدماتتون، معرفی مزیت های رقابتیتون، معرفی خودتون و مجموعتون، نظرات و رضایت مشتری هاتون و هر موردی که باعث بشه مخاطب های جدید بتونن اطلاعات بیشتری از شما بدست بیارن و ارتباط بهتری با شما بگیرن.

ساخت بنر تبلیغاتی که هزینه تبلیغات را کاهش میدهد

دوستان عزیزم یکی دیگه از کارهایی که هزینه تبلیغات رو کاهش میده ساخت بنر تبلیغاتی اصولی هست که 4 بخش داره و من بهتون کامل توضیح میدم و اگر این 4 بخش رو درست انجام بدید بنر تبلیغاتی درست میکنید که کسب و کارتون رو زیرو رو میکنه.

یک بنر تبلیغاتی خوب باید این 4 بخش رو داشته باشه:

بخش اول جلب توجه

تبلیغاتی که جلب توجه خوبی نداشته باشه به هیچ دردی نمیخوره و قرار پولتون کاملا سوخت بشه و قیمت تبلیغات اینستاگرام براتون چندین برابر بیوفته.

برای اینکه جلب توجه خوبی داشته باشید از موضوعات و محتواهای ترند روز برای ابتدای ویدیو تبلیغاتی خودتون استفاده کنید یا اگر تبلیغاتتون به صورت کاروسل هست چند اسلاید اولی در مورد این موضوعات ترند باشه و ربطش بدید به کار خودتون و در ادامه محتوای اصلی تبلیغ رو قرار بدید.

بزرگترین دلیل شکست بیزینس های مختلف گمنام بودن اونها هست و اگر نتونید جلب توجه خوبی رو در تبلیغتون داشته باشید شما هم دیده نمیشید و محکوم به شکست هستید.

پس سعی کنی حتما 3 الی 7 ثانیه اول تبلیغتون حسابی جذاب و گیرا باشه که مصرف کننده بخواد ادامه تبلیغتون رو هم ببینه.

اگر جلب توجه رو درست انجام بدید واقعا در کاهش تعرفه تبلیغات اینستاگرامتون غوغا کردید.

بخش دوم ایجاد علاقه احساسی

مهمترین المان در تبلیغات اینستاگرام احساسی کردن مخاطب هست، شما باید لحن حرف زدنتون، موزیکی که پخش میشه، متن هایی که مینویسید، تصاویری که استفاده میکند، تماما سعی کنید از نظر احساسی مخاطبتون رو برانگیخته کنید.

مثلا دندان پزشک هستید نشون بدید دندان هایی سالم و سفید چقدر میتونه تغییر در یک شخص ایجاد کنه تا با این کار حس خوب سلامتی، مورد توجه واقع شدن، افزایش اعتماد به نفس رو منتقل کنید.

ببینید وقتی یک نفر دندانهاشو درست میکنه چهرش بهتر میشه و در جمع ممکنه نسبت به دیگران بیشتر به چشم بیاد پس حس مورد توجه واقع شدن دریافت میکنه که شما میتونید توی تبلیغتون اینو نشون بدید، یا وقتی چهرش زیباتر شد توی محیط های مختلف با اعتماد به نفس بیشتری حضور پیدا میکنه.

همه این ها حس هایی هستند که با دریافت خدمات از دندانپزشک مصرف کننده میتونه داشته باشه.

اما تا ایجا شما کاری کردید که مصرف کننده میگه “من این محصول یا خدمات رو دوست دارم” ولی شما نیاز دارید که مصرف کننده بگه “من این محصول یا خدمات رو میخوام” که اینکارو با بخش بعدی یعنی بخش سوم میتونید انجام بدید.

بخش سوم ایجاد علاقه منطقی

فهرست مطالب

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
خبرنامه آکادمی کسب و کار اینترنتی روشن

با عضویت در خبرنامه روشن، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه آموزش فروش اینترنتی دریافت کنید

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم، اطلاعاتتان را از طریق فرم برای ما ارسال کنید.
درخواست تماس
لطفا اطلاعات تماس خورد را وارد نمایید تا برای هماهنگی مشاوره با شما تماس بگیریم
طراحی سایت
آژانس دیجیتال مارکتینگ روشن
با ما تماس بگیرید

شماره تماس

ورود به سایت